CRO’da 700 milyon dolarlık anlaşma sonrası yüzde 50 artış

Crypto.com borsası, Los Angeles’ın en büyük spor salonu olan ve Los Angeles Lakers başta olmak üzere bazı NBA takımlarının maçlarını oynadığı Staples Center’ın isim hakkı için 700 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. 20 yıllık anlaşmanın bedeli ise Staples Center’ın sahibi ve işletmecisi olan AEG’ye nakit olarak ödenecek.

Bundan böyle Staples Center’ın adı, Crypto.com Arena olarak anılacak. Salon, yalnızca spor karşılaşmalarına değil, çeşitili büyük etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Merkezde şimdiye kadar, 15’in üzerinde Grammy Ödülleri gösterisi de gerçekleştirildi.

Crypto.com böylece spor tarihindeki en büyük sponsorluk anlaşmalarından birine imza atmış oldu.

Salonun adı, 25 Aralık 2021’den itibaren Crypto.com Arena olarak değişecek ve fiziksel tabelaların ise önümüzdeki senenin Haziran ayına kadar değiştirilmesi hedefleniyor.

Bu arada Crypto.com’un CRO token’ı da bu dev hamle sonrası yüzde 50 oranında yükseldi. Öncesinde 0.39 dolardan işlem gören CRO, TSİ 21.15 itibari ile 0.62 doları gördü.

Bir diğer kripto para borsası FTX de Mart ayında Miami Heat salonunun isim hakkı için 19 yıllık anlaşmaya varmış, anlaşma bedeli 90 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl