Online reklamcılıkta yıkıcı Blockchain çözümü CryptoAds’in ICO’su sona yaklaşıyor

Online reklamcılık sektörü için yıkıcı bir Blockchain çözümü olarak lanse edilen CryptoAds'in ICO'su, haftaya Salı günü sona erecek.

Geçtiğimiz günlerde, yapay zeka ve Blockchain teknolojisi ile çalışan merkezi olmayan bir reklam dağıtım merkezi olan CryptoAds’in kurucusu ve CEO’su Oleksii Vinogradov ile görüşme fırsatı bulduk.

Kullanıcılar için ücretsiz sesli ve mesaj hizmetleri sunan popüler CallFreeCalls (CFC) VOIP uygulamasının arkasındaki kişilerin parlak bir buluşu olan CryptoAds, 17 Temmuz’da sona erecek olan ICO’sunun ortasında yer alıyor.

25 yılı aşkın bir süredir başarılı bir girişimci ve yatırımcı olan Vinogradov, aynı zamanda Heartln Inc.’nin kurucu ortağı.

Bize CryptoAds hakkında biraz bilgi verin 

OV: CryptoAds, Ethereum blok zincirinin üzerine kurulu merkezi olmayan bir pazarlama ve reklam platformu. Reklam verenlere, internet siteleri ve oyunlar da dahil olmak üzere sınırsız sayıda trafik kaynağında çok çeşitli biçimlerde içerik yayınlama fırsatı sağlıyoruz.

Platform nasıl çalışıyor?

OV: Tüm platformumuz, şu anda ICO’muz aracılığıyla mevcut olan CRAD token’ımız tarafından çalıştırılıyor.

Reklamverenler, anahtar operasyonel izleme, yönetim ve analiz göstergelerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyen kişiselleştirilmiş bir arayüze sahip kişisel gösterge paneline erişiyorlar.

Bu ayrıca, kullanıcılara teklifleri yayınlayabilecekleri, fiyatları ayarlayabilecekleri, dahili para satın alabilecekleri ve reklam kampanyalarını başlatabilecekleri bir yer.

Kullanıcılar, reklamverenler tarafından sisteme yerleştirilen teklifleri de görebilirler. Eğer bir kullanıcı teklifi ilginç bulursa, kabul edip uyguluyabilir. Bu, kullanıcıların video içeriği veya oyun içi ürünler gibi diğer hizmetlere erişebileceği ya da CryptoAds gösterge panelinde mevcut olan reklamları izleyerek favori oyunlarında seviye yükseltme becerisi kazanabilecekleri anlamına geliyor.

Yayıncıların kendi uygulamalarına entegre olabilecekleri, böylelikle kendi abonelerine benzer teklifler sunabilecekleri ve reklam barındırma konusunda ücret alabilecekleri, üçüncü taraf bir SDK (yazılım geliştirme kiti) sunuyoruz.

Ayrıca, yakın gelecekte CRAD token’ını kullanarak kullanıcıların oyun kolleksiyonları, servisler için abonelikler ve nihayetinde mal satın alabilecekleri bir online ticaret platformu veya pazar yeri eklemeyi planlıyoruz.

Sizce CryptoAds’in en büyük özellikleri nelerdir?

OV: Tamamen şeffaf, markalar, dijital reklamverenler, pazarlama uzmanları, içerik yayıncıları ve günlük online kullanıcılar için güvenli çözümler sağlayan bir platform sunuyoruz. Doğrudan ticaret yapabilmelerini mümkün kılıyoruz. Bu, aracıların sayısını ve dolayısıyla maliyetleri azaltıyor. Şu anda, bazen reklamın değeri, yüzde 1000’e kadar reklamveren ve son kullanıcı arasında kayboluyor. Sistemimiz bunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca akıllı sözleşme kabiliyetimiz, reklam sahtekârlığını durdurmaya yardımcı oluyor.

Blockchain teknolojisi uluslararası reklam ekosistemine nasıl yardımcı oluyor?

OV: Blockchain, platformdaki her bir kullanıcının veya reklamverenin işlem geçmişini (iyi veya kötü) oluşturmamızı sağlıyor. Bu, akıllı sözleşmeler yoluyla yüksek dereceye sahip müşterilere daha yüksek ödeme sağlayan özel teklifler yapılmasını mümkün kılıyor. Ayrıca, reklamverenler ve kullanıcılar arasında şeffaf ve gerçek anlamda simbiyotik bir ilişki sunmamıza olanak tanıyor.

Tüm reklam işlemlerini ve sözleşmeleri Blockchain’e aktardıktan sonra, kullanıcılarımızın ve reklamverenlerimizin tüm işlem geçmişini saklamak için kullanabileceğiz. Sonuç olarak, müşterileri değerlendirmek için tamamen şeffaf bir sistem kullanılırken kullanıcılarımız gelecekte daha iyi reklam teklifleri almak için değerlendirmelerini iyileştirme fırsatına sahip olacaklar.

Bu, herhangi bir hileli, aldatıcı veya diğer uygunsuz eylem ve davranışlarda bulunulmasını önleyecek ve onları koruyacak. Aynısı, reklamverenler için de geçerli. Eğer geçmişleri şüpheli görünenler varsa teklifleri ayıklayabilecekler.

Bir şirket olarak, hangi hedefleri başarmayı düşünüyorsunuz?

OV: Şu anda, reklamverenlerle yaklaşık 100 sözleşmemiz ve tekliflerinden yararlanabilecek 7 milyondan fazla kullanıcımız var. Tekliflerin iyi kalitede olmasını sağlamak için dikkatlice takip ederken bu sayıyı kısa vadede iki katına çıkarmak istiyoruz. Çalıştığımız oyun stüdyolarının sayısını arttırmak ve mümkün olduğu kadar çok sayıda sözleşmeye ulaşmak istiyoruz. Böylelikle platformumuzu kendi sistemlerinde kullanacaklar. Kullanıcı tabanımızı yaklaşık 40 milyon kullanıcıya yükseltmeyi ve daha fazla ödül alabilmeleri için sistemle etkileşime geçmelerini teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bunu başarmak için daha fazla mal ve hizmet sunmayı planlıyoruz.

Gelecek planlarınız nelerdir: ilk üç ay, ilk yıl?

OV: ICO’muzu bu ay içinde sonuçlandırdıktan sonra ilk üç ay için öncelikli planımız, günlük 2 bin işleme sahip mevcut işimizin entegrasyonu. Altı ay içinde tam entegre bir platform başlatacağız ve aylık 500 bin ila 1 milyon dolar arası bir gelir elde etmeyi hedefliyoruz. İlk yılın sonunda satın alma sürecimize geçeceğiz ve ayda 10 milyon dolar gelire ulaşmayı umuyoruz.

Kullanıcıları hack ve sahtekârlıktan nasıl korumayı planlıyorsunuz?

OV: 200 dolar değerinde token satın alan kullanıcılarımıza, yalnızca token’larını değil aynı zamanda diğer varlıklarını da koruyan özel bir donanım cüzdanı sunuyoruz. Ayrıca, sahtekârlıkla mücadele uzmanları ile geliştirilen dahili güvenlik işlevlerine sahibiz. Sistem, hileli davranışa teşebbüs eden herkesi sistem dışında bırakmak için tasarlandı.

Şu anda son aşamasında olan CryptoAds’in ICO’su 17 Temmuz 2018’de sona erecek. CRAD token’ı 1 dolar değerinde ve minimum 100 token satın alma sınırı var.

CryptoAds hakkında daha fazla bilgi cryptoads.cfc.io adresinde bulunabilir.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl