CryptoQuant CEO’sundan kriptoda boğa yorumu: 2020’ye çok benziyor

Kripto para yatırımcıları 2024 yılında yükselen fiyatlara rağmen hala boğa sezonunun gelip gelmediğinden tam anlamıyla emin olamazken, konuyla ilgili önemli bir kıyaslama ise CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju'dan geldi. Ju, şu andaki hareketlerin büyük ölçüde 2020 yılına, yani o dönemki büyük yükselişler öncesi döneme benzediğini ifade etti.

Blok zinciri analiz ve zincir üstü takip firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, içinde bulunduğumuz kripto para ortamının 2020 yılına benzediğini ifade etti.

“Günde 1 milyar dolar geliyor”

X üzerinden konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Ju, şu anki durumun 4 yıl öncekiyle ciddi benzerlikler taşıdığını belirtti:

“2020’nin ortasındaki hissiyat ile aynı ortam var şu anda… O dönem de Bitcoin 10 bin dolar civarında 6 ay dolanıp durmuştu. Ancak zincir üstü hareketlilik de çok fazlaydı. Daha sonra bunların OTC anlaşmaları olduğu ortaya çıkmıştı. Şu anda fiyat volatilitesinin düşüklüğüne rağmen, zincir üstü hareketlilik yüksek ve yeni balina cüzdanlarına günde 1 milyar dolarlık BTC ekleniyor. Bunların büyük bölümü yüksek ihtimalle soğuk cüzdanlara geçiyor”

Ju ayrıca Bitcoin yatırımcılarının BTC’lerini “saklama yoğunluğuna” da dikkat çekti. Ju Bitcoin yatırımcısının, her geçen gün daha fazla, ona uzun vadeli bir yatırım aracı olarak baktığını belirtti:

“Bitcoin yatırımcıları, satıştan çok ellerinde tutmaya başladılar. 14 yıl sonunda artık Bitcoin, bir al-sat varlığından çok değer saklama aracı olarak görülüyor”

Ju ayrıca bir başka tweet’inde ise Bitcoin ağındaki temel göstergelere dayanarak en büyük kripto paranın şu anda fazla fiyatlanmış olmadığını belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl