CryptoQuant CEO’su Young Ju uyardı: Ethereum’da hareketlilik var

Kripto para veri analizi platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, piyasaya ciddi sayıda yeni katılımcı girmesinin Ethereum'un ciddi bir düşüş yaşamasına sebep olabileceğini belirtti.

ethereum

Son dönemde kripto paralar konusunda yaptığı yorumlarla dikkat çeken ve Twitter’ı aktif kullanan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yine çok konuşulacak bir yoruma imza attı.

“Hareketliliğin artması düşüş göstergesi”

Piyasa ciddi oranda yeni katılımcı girmesinin Ethereum için iyi olmayabileceğini belirten Ju, şunları söyledi:

éEğer çok fazla sayıda katılımcı piyasaya dahil olursa, fiyat önce çıkacak ancak daha sonra ciddi bir düşüş görecektir. Borsalardan yaşanan çıkış işlemleri, Ethereum’daki hareketliliği gösteriyor. Veriler ortalamanın üstüne çıktığında, fiyat büyük olasılıkla önce yükselir ancak daha sonra düşer”

“Ayı sezonu geldi” dedi, sonra özür diledi

CryptoQuant CEO’su daha önce de Bitcoin Balina Oranı’nın yüzde 90’lara gelmesinin, balinalarda ciddi bir satış baskısı yarattığını söylemişti. Ki Young Ju, Haziran ayında da Bitcoin fiyatında keskin bir düşüş yalşandığı dönemde “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama ayı sezonu konfirme edildi. Çok fazla balina BTC’lerini borsalara gönderiyor” demişti.

Ju birkaç gün önce ise tahmininin tanlış olduğunu kabul etti ve özür diledi.

Öte yandan popüler veri analiz firması Glassnode’a göre Ethereum sürekli takas işlemlerindeki açık pozisyon sayısının ciddi şekilde artmasına rağmen aynı zaman da açık “short” pozisyon da çok fazla…

En büyük ikinci kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise 3240 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl