Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’a NFT hediye etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk ile dün yaptığı video konferans görüşmesinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, attığı tweet ile görüşme sonunda Erdoğan'ın Musk'a NFT hediye ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşmesinin ardından Musk’a bir NFT hediye ettiği öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, attığı tweet ile, çocukların çizdiği resimlerden oluşan NFT’nin Musk’a Erdoğan tarafından hediye edildiği bilgisini verdi.

Koç attığı tweet’te şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni uydumuz Türksat5B’yi uzaya çıkaracak SpaceX’in kurucusu Musk’a, Türksat5A’yı uğurlarken çocuklarımızın çizdiği resimlerden oluşan NFT’yi hediye etti.”

Bilindiği üzere Ocak ayında fırlatılan TURKSAT 5-A uydusunun ardından 19 Aralık Pazar günü de, TURKSAT 5-B uydusu SpaceX’in Florida’daki merkezinden uzaya gönderilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Musk’ın TURKSAT 5-B uydusunun fırlatılma süreci dışında dijital ekonomi ve elektrikli otomobil TOGG ile ilgili de konuştuğu belirtilmişti.

DOGE açıklaması gelmişti

Bilindiği üzere son 1 senede Dogecoin konusunda süreki tweet atan ve Türkiye’den de bu kripto paraya ciddi bir kitle kazandıran Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Dogecoin ile satılabilecek bazı ürünler çıkaracağını ve satış sürecini bir süre izleyeceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl