CyberTrek başladı: Web3’ün keşfedilmemiş sınırlarına 1.8 milyon dolar ödüllü yolculuk

Web3'ün en eski ve en büyük sosyal ağı olan CyberConnect, kullanıcılara hesap soyutlama ile web3 deneyimini ilk kez yaşattırmak için CyberTrek programını devreye aldı. İlk ERC-4337 uyumlu hesabını başarıyla oluşturan ve konuyla ilgili bilgilerini geliştiren yarışmacılara toplam 1.8 milyon dolarlık ödül verilecek.

CyberConnect, yeni CyberAccount’u aracılığıyla bireyleri hesap soyutlamasıyla tanıştırmak için iki haftada bir düzenlenen mini turlardan oluşan iki aylık bir yolculuk başlattı. CyberAccount, ağ değiştirme, kriptografik imzalar ve özel anahtar yönetimi gibi kripto cüzdan karmaşıklıklarını soyutlayan ERC-4337 uyumlu bir akıllı sözleşme hesabı olarak konumlandırılıyor.

Web3 deneyiminin ilk adımları: CyberTrek nedir?

CyberTrek programı altı mini geziden oluşuyor ve her mini gezi iki hafta sürüyor. Bu mini geziler, CyberConnect tarafından yaratılan bir teknoloji olan Link3’ün kullanımıyla kolaylaştırılıyor. Her mini gezi, CyberConnect’in Polygon, BNB Chain, Arbitrum, Optimism ve Linea olmak üzere altı ortak blok zinciri ağından birine odaklanıyor. Bu geziler, AMA’ler, yuvarlak masa toplantıları, şömine sohbetleri ve daha fazlası gibi bir dizi çevrim içi etkinlik aracılığıyla her ağın ekosistemindeki önde gelen uygulamaları ve projeleri sergileyecek.

1.8 milyon dolarlık ödül havuzu

Daha geniş web3 topluluğunu ilk ERC-4337 uyumlu hesaplarını oluşturmaya ve bu alandaki bilgilerini geliştirmeye teşvik etmek amacıyla katılımcılara toplam 1.8 milyon dolarlık ödül tahsis edilecek.

Günümüzde kullanıcılar Ethereum ile öncelikle, bir işlem başlatmanın veya akıllı bir sözleşme yürütmenin tek yolu olan EOA’leri kullanarak etkileşim kuruyor. Bu durum, kullanıcıların Ethereum ile nasıl etkileşim kurabileceklerini sınırlarken kullanıcıların başka bir blok zincirinden bir profil veya içerikle her etkileşime girdiklerinde ağları manuel olarak değiştirmelerini gerektiriyor. Ayrıca işlemler için ödeme yapmak üzere hesaplarında blok zincirinin kripto token’ını edinmelerini gerektirerek zayıf kullanıcı deneyimine katkıda bulunuyor.

Şu anda yalnızca 31 bin 833 adet toplam ERC 4337 Akıllı Hesap bulunuyor. CyberTrek kampanyası, CyberConnect’in 1.2 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan ağından yararlanarak, web3 dApp’leri için akıllı sözleşme cüzdanlarının kitlesel olarak benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

Bunlar;

  • Ağ değiştirme konusunda endişelenmeden birden fazla blok zincirinde konuşlandırılmış dApp’leri kullanma
  • Seçilen para biriminde gas ücreti ödemesi.
  • İşlemleri bir araya getirme (örneğin, bir takası tek seferde onaylama ve yürütme)

Web3 sosyal ağın geleceğine doğru yolculuk

CyberConnect, web3’ün en eski ve en büyük sosyal ağı olarak tanınıyor. Geliştiriciler ile kullanıcıların dijital kimliklerine, içeriklerine, bağlantılarına ve para kazanma kanallarına sahip olmalarını sağlayan sosyal uygulamalar oluşturmalarına olanak tanıyor. En son V3 yükseltmesi, web3 sosyal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect sosyal ağına bir dizi güçlü iyileştirme getiriyor.

V3, web3 sosyal dApp’ler için hiper ölçeklenebilirliğin bir sonraki aşamasını güçlendirmek ve kullanıcılara web2’ye aşina hissettiren bir sosyal ağ deneyimi sunmak için tasarlandı.

Sistem üç temel unsurdan oluşuyor: ERC-4337 ile uyumlu bir hesap sistemi olan CyberAccount; sansüre direnmek ve kullanıcıların içeriklerini ve sosyal ilişkilerini depolamak için tasarlanmış bir veri tabanı olan CyberGraph; ve hem gaz kullanımı açısından verimli hem de CyberConnect’in küresel olarak benimsenmesini kolaylaştırmak için ölçeklendirilebilen bir ağ olan CyberNetwork.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl