Dapper Labs’den AB yaptırımlı kullanıcılara NFT çekim izni

Spor içerikli ve video tabanlı NFT'leriyle bu alanda önemli geliştirmeler yapan Dapper Labs şirketi, AB'nin Rusya yaptırımlarına uğrayan kullanıcıların NFT'lerini merkeziyetsiz cüzdan Blocto Wallet'a çekmelerine izin vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde AB’nin Rusya bağlantılı tüm cüzdanların engellenmesi kararının ardından bu yönde adım atan ve platformdan bu cüzdanlar için çekim işlemlerini dâhi yasaklayan Dapper Labs, kısmen geri adım attı ve çekim işlemlerini açtı.

Dapper Labs’in geliştirdiği; NBA Top Shot, NFL All Day ve UFC Strike NFT’leri şu anda platformlardan merkeziyetsiz bir cüzdan olan Blocto’ya çekilebiliyor. Dapper Labs konuyla ilgili olarak kullanıcılarına bir bilgilendirme e-mail’i de gönderdi.

“Talimat Circle’dan geldi”

Dapper Labs kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme metninde NFT’lerin dondurulması kararının Circle şirketi tarafından kendilerine iletildiğini belirtti. En büyük ikinci sabit coin USDC’nin ihraççısı konumundaki Circle şirketi, aynı zamanda Dapper Labs’in de ödeme süreçlerini sağlıyor ve varlık saklama ortağı konumunda yer alıyor. Kısaca Circle, Dapper Labs’in platformlarının müşterilerinin fonlarını saklamada görevli olan şirket…

Hatırlanacağı üzere Avrupa Birliği 7 Ekim günü Rusya’ya yeni yaptırım paketleri açıklamış ve daha önce bazı kısıtlamalar getirdiği cüzdanları taammen yasakladığını duyurmuştu. Dapper Labs de bu yaptırımlara uyma maksatlı olarak tüm Rusya bağlantılı cüzdanları askıya almıştı.

Dapper Labs gibi Blockchain.com ve Crypto.com gibi büyük borsalar da benzer adımlar atmışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl