Dave Portnoy, 1 milyon dolarlık Bitcoin alımıyla geri döndü

Amerikalı internet ünlüsü David Portnoy, uzun zaman sonra 1 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Portnoy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, işlemi de bir ekran görüntüsüyle paylaşarak 36 bin 924 dolardan 29 BTC satın aldığını duyurdu. Dünyaca bilinen dijital medya şirketi Barstool Sports’un kurucusunun bu tweet’i, kısa sürede binlerce retweet ve beğeni alarak hızla dolaşıma girdi.

Öte yandan geçmişte SafeMoon’a da 40 bin dolarlık yatırım yapan Portnoy, bunları hala elde tuttuğunu ifade etti ancak mevcut değerleri yalnızca 4 bin dolar.

Portnoy, 2020 yılında kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapmış ve kripto para yatırımlarıyla sık sık gündeme gelmişti. O yılın Ağustos ayında fiyat henüz 12 bin dolardayken Bitcoin dahil olmak üzere, kripto paralarını elinden çıkardığını açıklamıştı. Geçtiğimiz Nisan ayında ise 1 BTC’si olduğunu söylemişti.

Bu arada Bitcoin hafta sonuna girerken hareket kazandı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, düne göre yüzde 6 oranında artışla 37 bin 800 doların üzerine çıktı. Mevcut fiyatlara göre Portnoy, şimdiden 30 bin dolar kârın üzerinde oturuyor. Bitcoin’deki toparlanmayı takiben altcoin’lerde de çift haneli yükselişler görüldü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl