DeFi altcoin’ine SEC darbesi: Fiyatı sert düştü

ABD'nin SEC kurumunun Uniswap'a dava açma hazırlığı yaptığı öğrenildi. Gelişme, Uniswap'ın UNI token'ında sert düşüş yarattı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Uniswap’a dava açmaya hazırlandığı haberi, UNI token’ında sert düşüş yarattı.

Bugün 11.21 dolardan işlem gören UNI, ajanslara son dakika olarak düşen gelişme sonrası yüzde 10 oranında geri çekildi ve 10 dolara indi. Böylece token, şubat ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams, konuya ilişkin ilk açıklamasında, “Bugün SEC’den bir Wells bildirimi aldık. Şaşırmadım. Sadece sinirlendim ve hayal kırıklığına uğradım. Savaşmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

SEC’nin davaya ilişkin resmi açıklamayı önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor.

SEC, daha önce pek çok kripto projesini dava etmişti. Ripple’a açılan dava ise ilklerden biriydi. Kurum, Ripple karşısında umduğu sonucu alamadı ve mahkeme, borsalarda yapılan XRP satışlarının yatırım sözleşmesi kapsamının dışında olduğuna hükmetti. SEC’nin kripto projelerinin yanı sıra Coinbase başta olmak üzere borsalara açtığı davalar da bir yandan sürüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl