Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Gemini, Uniswap (UNI) ve bu 14 DeFi token’ının tamamını ekledi

ABD merkezli kripto para borsası Gemini, bugün Uniswap (UNI) ve 14 diğer DeFi token'ını platformuna eklediğini açıkladı.

uniswap-uni (1)

Yeni kripto paraları listelemek konusunda muhafazakar davranması ile bilinen ABD merkezli kripto para borsası Gemini, Uniswap’ın UNI token’ı ile birlikte 14 farklı DeFi token’ını platformunda ekledi.

Bitcoin milyarderleri olarak bilinen Winklevoss Kardeşler’e ait bir borsa olan Gemini, bugünkü açıklamasında, toplamda 15 yeni DeFi token’ının desteklenmeye başlandığını açıkladı. Açıklamaya göre, bugünden başlamak üzere Balancer (BAL), Curve (CRV), Ren Network (REN), Synthetix Network (SNX), Uma (UMA), Uniswap (UNI) ve Yearn.finance’in (YFI), Gemini’de hem saklanması hem de alım satımı desteklenecek.

Halihazırda saklama hizmeti sunulan beş token için alım satımın da başlatıladığı belirtildi. Bunlar, Decentraland (MANA), Kyber Network (KNC), Maker (MKR), Storj (STORJ) ve 0x (ZRX) olarak sıralandı.

Son olarak şu üç token için de saklama desteği sunulmaya başlandı: Keep Network (KEEP), Wrapped Bitcoin (wBTC) ve tBTC (tBTC).

Yeni eklenen token’larla beraber, Gemini’de artık toplamda 24 kripto para için alım satım ve saklama desteği, 10 kripto para için de yalnızca saklama desteği sunuluyor.

2014 yılında faaliyetlerine başlayan Gemini, son dönemde adından sıkça söz ettiriyor. ABD’de regüle edilen birkaç kripto para borsasından biri olan Gemini, Mayıs ayında Samsung ile iş birliğine giderek Samsung telefonlarında yer alan yerleşik kripto para cüzdanı ile kripto para alım satımını mümkün kılmıştı. Bu özelliğe şu anda ABD ve Kanada’daki Samsung kullanıcıları erişebiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl