1 milyon USDT’sini kaybeden DeFi kullanıcısı parasını geri aldı

1 milyon USDT'sine olan erişimini akıllı sözleşme adresine göndererek kaybeden DeFi kullanıcısının parası iade edildi.

dolar

Geçtiğimiz günlerde bir DeFi (merkeziyetsiz finans) kullanıcısı, 1 milyon dolar değerinde olan 1 milyon USDT’sine olan erişimini, kripto parayı DeFi uygulaması Swerve Finance’in akıllı sözleşmesine göndermesiyle kaybetmişti.

Kullanıcıların bir akıllı sözleşme adresine gönderdikleri token’lar, sözleşme sahibi istese bile geri alınamıyor. Tek seçenek USDT’nin ihraççısı Tethe’in adresteki fonları dondurarak talihsiz kullanıcıya yeniden gönderim yapmasıydı.

Tether teknoloji direktörü Paolo Ardoino, yanlış adrese gönderilen 1 milyon USDT’nin kurtarıldığını ve sahibine iade edildiğini açıkladı. Hak sahibi taraf da Tether ve Ardoino’ya teşekkür etti.

Ardoino, olayın yaşandığı 8 Eylül günü fonların sahibine bir çağrı yaparak Tether destek merkezinde bir destek bileti açmasını istemişti. Teknoloji direktörü, Tether’ın sorunu halletmesinin birkaç hafta sürebileceğini söylemiş ve gönderilen USDT, ERC20 tabanlı olduğundan parayı geri alma şansının yüksek olduğunu belirtmişti.

USDT, 15 milyar dolara yakın piyasa değeri ile en büyük üçüncü kripto para. Kripto para piyasalarında ABD Doları’nın eş değeri olarak kullanılan USDT’nin dolaşımdaki miktarı, henüz yılın başında 4 milyar dolardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl