DeFi protokolü Compound’da hata: cETH piyasası donduruldu

Merkeziyetsiz finansın önemli protokollerinden olan ve geçtiğimiz günlerde yeni geliştirmesi Compound 3'ü duyuran Compound'un fiyat akışı güncellemesi için yapılan yönetişim teklifinde bir hata tespit edildi. Protokolden yapılan açıklamada kullanıcı fonlarının risk altında olmadığı belirtilirken cETH piyasası ise donduruldu.'ü

DeFi portokolü Compound’dan yapılan açıklamada yeni fiyat akışı güncellemesinde ETH kredisi alan ve veren kullanıcıların işlemlerini geriye döndüren bir hata tespit edildiği ve bunun sonucunda da Compound ETH (cETH) piyasasının geçici olarak dondurulduğu belirtildi.

“Tasfiye olma riski de yok”

Kullanıcı fonlarının bir risk altında olmadığı belirtilen duyuruda fiyat akışkanlığı olmaması sebebiyle de arayüze erişimin kesildiği aktarıldı. Compound Labs CEO’su Robert Leshner de yaptığı açıklaamda, fonların risk altında olmamasının yanında kullanıcıların tasfiye riskinin de olmasını söyledi ve “Teminat olarak Ethereum yatırma işlemleri de devam ediyor” dedi.

İçinde hata bulunan yönetişim teklifinin OpenZeppelin, Dedaub ve ABDK şirketleri tarafından denetlendiği ancak 3 firmanın da bu açığı atladığı belirtiliyor.

Yeni teklif için 7 gün…

Merkeziyetsiz finans ve oyun üzerine bir araştırma ve geliştirme organizasyonu olan GFX Labs ise, hatayı fark ettikten hemen sonra güncellemeyi geri çekmek için 119 numaralı yeni bir teklif sundu. Teklifin, 7 günlük bir yönetişim sürecinden sonra kabul edilmesi ve uygulamaya konması bekleniyor. Dolayısıyla cETH piyasası 7 gün daha hizmet veremeyecek.

Bu hatanın COMP token üzerinde ise bir etkisi olmadı. COMP 48 doalr civarında işlem görüyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl