Dev balina satışa başladı: Milyonlarca CHZ transfer ediliyor

Chilliz 2.0 güncellemesi ve Dünya Kupası derken bir süredir- özellikle Bitcoin paritesinde - çok ciddi yükselişler gören Chilliz'in token'ı CHZ'de son bir haftada yaşanan düşüş gözden kaçmıyor. Zincir üstü veriler ise dev bir CHZ balinasının satışlara başladığını gösteriyor.

chz nasıl alınır

2021 boğa sezonunda önemli artışlar gören ve zaman zaman da piyasadan ayrışarak fiyat patlamaları yaşayan CHZ, son günlerde ciddi bir değer kaybına uğradı. Chilliz 2.0 geliştirmesi ve Dünya Kupası, fan token’lar konusunda da yatırımcıları heyecanlandırırken, CHZ fiyatı da bu anlamda yaz aylarından beri yükseliş içindeydi.

680 milyon CHZ tutan balina satışlara başladı

Aslında CHZ, FTX ve Terra LUNA gibi krizlerden dolar paritesinde etkilense de, Bitcoin paritesinde çok ciddi yükselişler göstermişti. Ancak zincir üstü veriler bu yükselişlerin artık sona ermiş olabileceğini işaret ediyor. Zincir üstü veri platformu Lookonchain’in paylaştığı bilgilere göre elinde 680 milyon adet (102.6 milyon dolar değer) CHZ bulunan bir balina satışlara başladı.

Binance, Bybit, OKX ve Kucoin’e gönderdi

Bu balina şu anda en fazla CHZ tutan 4. hesap konumunda ve 3 milyon dolar değerdeki 20 milyon adet CHZ’yi yaklaşık 4 saat önce bir adrese (0x4da2) taşıdı. Balina, bu CHZ’leri de daha sonra 9 ayrı adrese böldü. Veriler balinanın 4 gün önce de, aynı adrese (0x4da2) 21 milyon adet CHZ taşıdığını gösteriyor. Balina bu CHZ’leri daha sonra da Binance, Bybit, OKX ve Kucoin borsalarına gönderdi.

Bugün gönderilen CHZ’ler henüz borsalara taşınmasa da, 4 gün önceki hareketler balinanın aynı adımları atabileceğini gösteriyor.

Yaklaşık 2 hafta önce 0.20 dolar olan CHZ şu anda 0.15 doların da altına inmiş durumda… Token, BTC paritesinde de haftalar sonra ilk kez kalıcı şekilde 0.000009’un altına düştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl