Dev Bitcoin madencilik şirketi Bitfury milyar dolarlık değerle halka arz oluyor

Hollanda merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitfury, kripto para sektörünün Avrupa'daki en değerli halka arz işlemini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 1 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan şirketin yatırımcıları arasında kripto para endüstrisinin önemli isimlerinden Mike Novogratz da bulunuyor.

Tüm dünyada başta Bitcoin olmak üzere kripto para madenciliği endüstrisi ciddi şekilde büyürken, bu sektörün önemli şirketlerinden biri olan Amsterdam merkezli Bitfury de, birkaç yıldır sürdürdüğü halka arz plânlarında sona geldi. Yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki şirket, halka arz olması durumunda Avrupa’da kripto para endüstrisinin en değeri halka arz sürecini yaşamış olacak.

Amsterdam ya da Londra’da listelenecek

İngiliz medyasından The Telegraph’ın haberine göre Bitfury; önümüzdeki 12 ay içinde muhtemel bir halka arz için dünyanın en büyük muhasebe ve denetim firmalarından biri olan Deloitte’tan rapor bekliyor. Habere göre, halka arzın gerçekleşmesi durumunda ise şirket bu işlemden milyarlarca dolarlık fon toplayabilir. İddiaya göre şirket Amsterdam ya da Londra borsasında listelenecek.

Haberde ayrıca, kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’ın kurucusu olan Mike Novogratz’ın da şirketin yatırımcıları arasında olduğu yazıldı.

ABD’de SPAC ile Nasdaq’a girmişlerdi

Hatırlanacağı üzere Mart ayında Bitfury, özel amaçlı satın alma (SPAC) şirketi Good Works Acquisition ile birleşmiş ve Cipher Mining Technologies şirketini kurmuştu. Madencilik şirketi ABD’nin en büyük teknoloji hisse senedi borsası Nasdaq’ta listelenmişti. Şirket, 2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olmuştu.

Bitfury, şirketin şu anda da CEO’luk görevinde bulunan Valery Vavilov tarafından 2011 yılında kurulmuştu. Konuyla ilgili şirketten ise resmi bir açıklama yapılmadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl