Sino-Global, Bitcoin madencilik cihazı üretimine başlıyor

Küresel lojistik şirketi Sino-Global de Bitcoin madencilik yatırımına el atan firmalara eklendi. New York merkezli şirket, blok zincir teknoloji firması olan Highsharp ile birlikte, bir Bitcoin madencilik makinesi üretim ortaklığına dahil oldu. Ortak girişim Thor adında bir madencilik cihazı üretecek.

2021 yılında kripto paralara olan büyük ilgi, madencilik şirketlerinin operasyonlarını büyütmesine, bazılarının ise dışarıdan sektöre girmesine sebep oldu. Bahis firmalarından 500.com, adını değiştirip (BIT Mining) artık tüm faaliyetlerini Bitcoin madenciliğine ayırırken, özellikle Kuzey Amerika bölgesi de bu anlamda ön plâna çıktı.

2001 yılında New York’ta kurulan lojistik şirketi Sino-Global de Thor adlı Bitcoin madencilik cihazının üretimi, ticari hakları, mühendisliği, teknik gelişimi ve pazarlaması konusunda Highsharp şirketiyle birlikte, bir ortak girişime dahil olma plânlarını açıkladı.

10 milyon + 50 milyon dolar yatırım

Sino-Global, bu ortak girişimin operasyonlarını finanse etmek için önümüzdeki ay 10 milyon dolarlık bir fon sağlayacak. Şirket ayrıca gelecek seneler için de ABD’deki testler ve entegrasyon süreçlerini de kapsayacak şekilde 50 milyon dolarlık ekstra bir yatırım yapmayı daha plânlıyor.

Ortak girişim, Thor Bitcoin madencilik cihazının dünya çapında üretilmesi ve satılması konusunda lisans sahibi olacak. Girişimin ayrıca kısa süre içinde ABD Patent ve Marka Dairesi’ne de isim hakkı için başvuru yapması bekleniyor. New York merkezli şirketin, bu tür yatırımları finanse etmek için mevcut varlıklarını ve gelecekteki sermaye artışlarını kullanmayı hedeflediği bildirildi. Yüksek performanslı bilgi işlem çiplerinin tedarikçisi ise Highsharp olacak. Highsharp ayrıca, ortak girişim ile ayrı bir satış sözleşmesi de imzalayacak.

Sino-Global’in CEO’su Lei Cao konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan anlaşma Sino-Global için stratejik anlamda büyük bir anlaşma ve finansal olarak uzun vadede bizlere önemli bir kâr sağlama potansiyeli mevcut. Yüksek, kaliteli ve güvenilir dijital madencilik makinelerine yönelik karşılanmayan şu anki talebi biz karşılamak istiyoruz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl