30 bin müşterisi olan kripto para borsası da çöktü: Çekimler durduruldu

Avustralyalı kripto para borsası Digital Surge iflas etti ve yeni bir bağımsız yönetime devredildi. Yeniden yapılanma dönemine giren borsa, bu süre zarfında yatırma ve çekim işlemlerini de kapattı.

300’e yakın kripto para listeleyen ve 30 binden fazla müşterisi ulunan Avustralyalı borsa Digital Surge de ayı piyasasına dayanamadı ve iflas etti. Şirketin yönetimi görevden ayrılırken başa yeni ve bağımsız bir yönetim geldi.

Borsanın eski yöneticisi Scott Langdon tarafından yapılan açıklamada önceliğin müşteriler olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bu belirsizlikte yeni yönetimin sorumluluk almasını takdir ediyoruz. Proaktif ve düzenli şekilde müşterilerle iletişim halinde olacağız ve onlara yeni yönetimin uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Delist kararıyla düşen token, şirket alımıyla %100 yükseldi

Yeniden yapılanma döneminde borsada işlem de yapılamayacak. Yatırma ve çekme işlemleri dışında, içeride parası olanlar alım satım işlemlerinde bulunamayacak.

2017’de kurulan borsa özellikle 2021 yılında ciddi bir müşteri kitlesine hitap etmeye başlamıştı. Borsanın iflasında FTX borsasının çöküşünün etkisi olduğu da bir gerçek…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl