Dijital bankacılık devi Revolut, WeWork’e Bitcoin ile ödeme yapacak

İngiltere’de kurulan finansal teknoloji firması Revolut, ofis harcamaları için Bitcoin ile ödeme yapmaya başlayacak. Paylaşımlı ofisler üreten WeWork firmasına göre Revolut, Dallas’taki ABD’nin en büyük WeWork ofisinde 300 çalışanlık alan için Bitcoin ile ödeme yapacak.

Paylaşımlı ofis sağlayıcısı, ilk olarak Nisan ayında müşterileri için kripto para ödemelerini kabul etmeye başlamıştı. WeWork, kripto para ödeme firması BitPay üzerinden BTC, ETH ve USD stabil kripto paraları kabul ediyor.

Öte yandan Revolut firmasının sağladığı servisler arasında kripto para alım-satımı da yer alıyor. Bu hizmet, 2017’den beri aktif olarak bulunuyor. Fakat, müşterilerinin Bitcoin’lerini kişisel cüzdanlarına göndermeleri geçtiğimiz Mayıs ayına kadar mümkün değildi. Bu hamlesinin ardından firma, Dogecoin dahil olmak üzere farklı kripto paraları işlemlerine eklemeye başladı.

Firmanın, dünyanın dört bir yanından 16 milyon müşterisi var. Buna ek olarak Revolut’un değeri, SoftBank ve Tiger Global Management firmalarının gerçekleştirdiği yatırım ile 33 milyar dolara ulaştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl