Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dubaili şirketten 650 milyon dolarlık Bitcoin madencilik cihazı siparişi

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Phoenix Technology Consultants şirketi 650 milyon dolarlık madencilik cihazı siparişi verdi. BAE'yi madencilik endüstrisinde önemli bir noktaya getiren ve en büyük değerdeki alımlardan biri olan bu sipariş CEO Munaf Ali tarafından Dubai'deki Dünya Dijital Madencilik Zirvesi'nde resmen açıklandı.

bitcoin haberleri

Dubai’de bugün başlayan Dünya Dijital Madencilik Zirvesi’nde çok önemli bir açıklama yapıldı ve BAE merkezli Phoenix Technology Consultants şirketinin CEO’su Munaf Ali, 650 milyon dolar değerde madencilik cihazı siparişi verdiklerini duyurdu.

2 milyar dolarlık daha sipariş verilecek

Yeni jenerasyon makinelerin teslimatının 2022 yılında başlayacağı belirtilirken, Ali’nin açıklamasına göre Phoenix ayrca 2022’nin 3. çeyreğinde de 2 milyar dolarlık cihaz siparişi verecek ve alımların ardından şirketin madencilik tesisi de 600 megawatt elektrik tüketecek. Bu rakam daha sonra alınan makinelerin eklenmesiyle, 18 ilâ 24 aylık süre içerisinde de 1.4 gigawatt’a çıkacak.

Core Scientific şirketinin kurucu ortağı olan Darin Feinstein, bu alımından ötürü Phoenix şirketini zirvede tebrik ettiğini açıklarken, Bitcoin ağının her geçen gün daha da merkeziyetsiz olduğunu görmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Bitmain yeni cihazını yarın açıklıyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik cihaz üreticisi olan Çin merkezli Bitmain şirketinin de, Antminer S19 XP adlı yeni jenerasyon bir madencilik makinesi çıkaracağı dün Çin ve ABD medyasında yer alan haberlerde ifade edilmişti. İşte Bitmain’in bu makineyi yarın resmen açıklaması ve tanıtması bekleniyor. Yeni cihazın, piyasadaki tüm madencilik makinelerinden daha güçlü olacağı belirtiliyor.

Phoenix Tech şirketi de ayrıca, Bitmain’in Ortadoğu bölgesi distribütörü olan Phoenix Store ile bağlantılı bir firma.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl