FED Başkanı Jerome Powell, dijital paralar hakkında konuşacak

FED Başkanı Jerome Powell, gelecek hafta gerçekleşecek bir IMF panelinde dijital paralar hakkında konuşma yapacak.

2690 0
Jerome Powell

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yıllık toplantısında düzenlenecek olan sınır ötesi ödemelerin geleceği hakkındaki bir panelde dijital paralarla ilgili konuşacak.

IMF’ten alınan bilgiye göre, panel katılımcıları, sınır ötesi dijital para birimlerinin yararları ve risklerini ve bunların politik çıkarımlarını tartışacaklar.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan panel, Pazartesi günü TSİ 15.00’te başlayacak. Panelde IMF Başkanı Kristalina Georgieva moderatör olarak yer alacak. Diğer katılımcılar ise Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Genel Müdürü Agustin Carstens, Malezya Ulusal Bankası Başkanı Nor Shamsiah ve Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmet Abdulkarim Alkholifey.

Bitcoin’i altına benzetmişti

FED Başkanı Powell, geçen yıl yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’i altın ile karşılaştırmıştı. Powell, “Günümüzdeki rezerv para birimlerinin artık modasının geçmiş olması gibi şeylerin mümkün olduğunu düşünüyorum […] gerçekten yaygın bir benimseme görmedik. Bitcoin buna iyi bir örnek, hiç kimse onu ödemeler için kullanmıyor […] altın gibi spekülatif bir değer saklama aracı.” ifadelerini kullanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl