Jamie Dimon: JP Morgan, Blockchain’i birçok şey için kullanacak

JP Morgan'ın CEO'su Jamie Dimon, Harvard Business Review'a verdiği röportajda JP Morgan'ın Blockchain'i pek çok şey için kullanacağını söyledi.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre bankacılık devi JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon Harvard Business Review’a verdiği röportajda Blockchain teknolojisine oldukça iyimser yaklaştı ancak kripto paralar hakkında yorum yapmaktan kaçındı ve itibari para ödeme uygulamalarının işleri için en büyük potansiyel bozguncu olduğunu söyledi.

Kendisine rekabet tehdidinin ne olduğu sorulduğunda Dimon, aralarından “ödemelerin yeni şekli” olarak adlandırdığı şeyi seçti. Özellikle PayPal, Venmo ve Alipay’e değinen Dimon, bu şirketlerin temel bankacılık hizmetlerini chat’lerine, sosyal platformlarına ve alışveriş deneyimlerine yerleştirmekte oldukça iyi bir iş yaptıklarını belirtti.

Kripto paralar ile ilgili görüşü sorulduğunda ise Dimon, “Kripto paralar hakkında daha fazla şey söylememeliyim” dedi

Dimon ayrıca Blockchain teknolojisinin “gerçek” olduğunu belirterek JP Morgan’ın Blockchain’i test ettiğini ve pek çok şey için kullanacağını da sözlerine ekledi.

JP Morgan’ın kripto paralar ile ilgili duruşu ile Dimon’ın görüşleri her zaman birbirleriyle uyuşmuyor olsa da her ikisi de geçtiğimiz yıl boyunca bir değişim geçirdiler. Geçtiğimiz sene Dimon, bir yatırımcı toplantısında Bitcoin’i sahtekârlık olarak nitelendirmişti.

Şubat ayındaki bir habere göre ise JP Morgan’ın yıllık raporunda, hem finansal kuruluşlar hem de onların bankacılık dışı rakiplerinin kripto para birimleri gibi aracılık gerektirmeyen teknolojilerin tehdidi altında olduğu belirtilmişti.

→ BİTCOİN, STARBUCKS’A NE ZAMAN GELECEK?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl