Yeni bir Dogecoin türevi, sessiz sedasız 4’e katlandı

Polygon üzerinde yer alan ikinci katman blok zinciri Dogechain, son günlerde sessiz sedasız arttı. DC koduyla işlem gören kripto para, cuma günü 0.00037 dolardan işlem görürken bugün 0.00177 dolara kadar yükseldi. Dogechain, sadece birkaç günde yüzde 380 oranında değer kazandı.

Dogechain, ağustos ayında piyasaya sürüldü. Hızlı bir şekilde blok zinciri oluşturmak için kullanılan Polygon Edge üzerinde yer alan Dogechain, Dogecoin topluluğunu NFT ve oyunların yanı sıra DeFi uygulamalarıyla cezbetmeyi amaçlıyor.

Neden yükseldi?

Dogechain’in yükselişi, çok büyük miktarda token yakma önerisiyle geldi. Dogechain ekibi, toplamda 1 trilyon adet bulunan DC’nin piyasaya henüz sürülmemiş olan token arzının yüzde 50’si ila yüzde 80’i kadarını yakmayı teklif etti. Teklife ilişkin oylama ise 23 Ekim TSİ 06.00 itibari ile başlatıldı. Halen devam eden oylamada yüzde 99.93 oranında lehte oy kullanıldı. Şimdiye kadar sadece yüzde 0.07’lik kısım karşı çıktı. Oylama bu şekilde sonuçlanırsa DC’nin token arzı 1 trilyondan 200 milyara düşürülecek.

DC’nin fiyat artışı ve büyük yakım önerisi, token’ın popülaritesinin hızla yükselmesini de sağladı. CoinGecko üzerinde, trend olan kripto paralar sıralamasında ikinci sıraya yükselen DC, LunarCrush’a göre ise Twitter’da hakkında en çok konuşulan birinci kripto para oldu. Ayrıca, Dogechain üzerinde yapılan işlem sayısı da artış gösterdi. Son 24 saatte 1 milyon 280 bin işlem gerçekleştirildi.

Dogechain’in son bir haftası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Dogechain nedir?

46.5 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Dogechain, 16 Ağustos’ta piyasaya çıktı. İlk döneminde iyi bir ivme yakalayan ve 0.005 dolara yaklaşan DC, daha sonra sert şekilde değer kaybetmişti.

Son olarak, Dogechain’in Dogecoin ekibiyle bir ilgisi yok. Dogecoin’in geliştirici ekibi, projeyle herhangi bir bağı bulunmadığını açıklamıştı.

Dogecoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl