Cardano’nun kurucu şirketi Input Output’un CEO’su Charles Hoskinson, “Artık Twitter’ın Elon Musk’ın kontrolü altında Dogecoin’i platforma bir şekilde entegre etmesi büyük bir olasılık.” dedi. Hoskinson, Twitter hesabından yaptığı bu paylaşımın ardından gelen yorumlara yanıt olarak ise Dogecoin’in Twitter’a Cardano yan zinciri olarak entegre edilmesini savundu. Aynı zamanda Ethereum’un da kurucularından biri olan Hoskinson, bu geçişi ücretsiz olarak yapmaya istekli olduğunu ileri sürerken akıllı sözleşmeler ekleyebileceğini de ifade etti.

Twitter’ın satın alınması Dogecoin’e yaradı

Dogecoin’in fiyatı, Musk’ın hafta sonuna kadar sosyal medya platformunun alımını tamamlayacağının bilinmesinin ardından bu hafta başında önemli bir yükseliş kaydetti. Ancak, ‘meme coin’ son 24 saat içinde yalnızca yüzde 2.2 oranında mütevazı bir artış gösterdi. Musk, devralması halinde çok kez bahsettiği meme coin’in Twitter’ın bir parçası olacağını defalarca ima etmişti. Ancak, şaka amaçlı oluşturulan kripto para için henüz herhangi bir somut plan belirtilmedi. Bununla birlikte Musk’ın tweet paylaşımlarının DOGE ile cüzi bir ücret üzerinden ücretlendirilmesi gibi fikirleri olduğu biliniyor.

Bazı çevrelerde tedirginlik yarattı

Dogecoin topluluğu bu satın almaya sevinirken, birçok analist Musk’ın ihmalci denetim standartlarına sahip Twitter’ın kontrolünü eline geçirmesinin yanlış bilgi yaymayı ve marjinal grupları nefret söylemiyle hedef almayı kolaylaştıracağından endişe ediyor. Tesla CEO’su, kışkırtıcı tweet’ler attığı ve aşırılık yanlılarını güçlendirdiği için defalarca eleştirilmişti.

Dogecoin Haberleri

Cardano Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl