Elon Musk’ın hamlesi, Dogecoin’de balinaları harekete geçirdi

En popüler meme coin’lerden biri olan Dogecoin (DOGE), Twitter ile Tesla CEO’su Elon Musk arasındaki satın alım anlaşmasına devam edilmesi kararından sonra aylarca süren fiyat düşüşlerinin ardından küçük kazançlar kaydetti.

Dogecoin’in bu yükselişinde, balina aktivitesi de artış gösterdi. Blok zinciri analiz platformu Santiment’in verilerine göre, özellikle dün itibarıyla Dogecoin, en az 100 bin dolarlık cüzdanlarda 85 balina aktivitesi kaydetti.

Dogecoin’de balina aktivitesi sıçrama gösterdi, kaynak: Santiment

Twitter haberlerinin DOGE’a etkisi

Son rallinin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma anlaşmasını sonuçlandırmaya niyetli olduğunu teyit etmesinin ardından ortaya çıktığını belirtmek gerekiyor.

Musk ile Dogecoin topluluğu arasındaki ilişki herkes tarafından biliniyor. Musk daha önce DOGE için desteğini çokça ifade ederken meme coin’lerin uygulanabilirliğini artırmak amacıyla çekirdek geliştiricilerle birlikte çalışmıştı. Ayrıca Tesla CEO’sunun, kamuoyuna açıklanan mesajlaşmalarında tweet veya retweet başına 0.1 DOGE alacağı planları da meme coin’in fiyatında etki yarattı. Musk’ın bu Dogecoin planının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belirsiz. Son haberler, ünlü girişimcinin bundan vazgeçtiği yönündeydi.

Dogecoin, TSİ 20.30 itibari ile 0.065 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl