Dogecoin ve Shiba Inu’da güçlü fiyat artışlarının görüldüğü bir hafta sonu yaşanıyor. Peki Dogecoin ve Shiba Inu neden yükseliyor? “Meme coin” olarak adlandırılan bu kripto paralar, Elon Musk’ın Twitter’ı resmen satın almasıyla birlikte yükselişe geçti. Bu gelişmeden en çok faydalanan ise Elon Musk’ın en büyük destekçisi olduğu Dogecoin’di.

Piyasa değeriyle en büyük sekizinci kripto para olan Dogecoin, son 24 saatte yüzde 30’a yakın artarken son bir haftadaki artış oranı ise yüzde 80’i aştı. Kripto para, TSİ 16.00 itibari ile 0.11 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’in piyasa değeri de uzun zaman sonra 14 milyar doları yeniden aştı. Haberin yazıldığı dakikalarda, bu değer 14 milyar 303 milyon dolar. 0.11 dolarlık seviye, Dogecoin için mayıs ayından bu yana en yüksek seviye oldu. Kripto parada, son 24 saatteki işlem hacminin yüzde 25’i ise Binance üzerinde gerçekleşti. Binance’te DOGE/TRY işlem hacmi, tüm paritelerdeki hacmin yüzde 1’ini oluşturdu. Ayrıca Türk Lirası, Kore Wonu ve ABD Dolarından sonra Dogecoin’in en çok işlem gördüğü üçüncü para birimi.

Dogecoin, son 5 ayın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor

Dogecoin ile Twitter entegre mi edilecek?

Elon Musk’ın Dogecoin ile Twitter’ı entegre edeceği yönünde bir beklenti var. Bunun kısa sürede gerçekleşmesi öngörülmese de Musk’ın bu doğrultuda fikirlerinin olduğu biliniyor. Twitter’ın yeni patronunun daha önce tweet’lerin ücretlendirilmesi ve bu ücretin ise cüzi miktarda DOGE ile ödenmesini tartıştığı öğrenilmişti.

Shiba Inu da Dogecoin’e eşlik ediyor

Dogecoin’in yükselişine Shiba Inu da eşlik etti. Dogecoin’den esinlenerek oluşturulan ve Dogecoin’in simgesi olan “Shiba Inu” cinsi köpeği doğrudan isim olarak alan Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 15’e yakın artış yaşadı. SHIB’in bir haftalık performansı ise yüzde 25’e yaklaştı. 0.0000124 dolardan alıcı bulan SHIB, en son bu seviyelerde eylül ayında işlem görmüştü. Piyasa verilerine bakıldığında SHIB’deki tüm işlem hacminin yaklaşık yüzde 14’ünün Binance üzerinde gerçekleştiği anlaşılıyor. SHIB/TRY işlem hacmi ise tüm hacmin yüzde 3.56’sını oluşturuyor. Türk Lirası, ABD Dolarından sonra Dogecoin’in en çok işlem gördüğü ikinci para birimi.

Dogecoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Fecri Akcan Yanıtla

    Ondan sonra hangisi kalkacak