En büyük Dogecoin cüzdanından 280 milyon dolarlık kritik transfer

Kripto para piyasaları düşmeye devam ederken, en büyük Dogecoin adresi, bir başka büyük balina adresine 280 milyon dolarlık DOGE transfer etti.

En büyük Dogecoin balinası, dün akşam saatlerinde gözlerden kaçmayan bir transfer yaptı ve bir başka büyük hesaba 7 farklı işlemde 280 milyon dolar değerde 3.8 milyar adet DOGE yolladı. BitInfoCharts’tan alınan veriler, Dogecoin’lerin gönderildiği hesabın da en büyük 5. adres olduğunu gösteriyor.

İki adresin aynı kişiye ait olup olmadığı bilinmiyor ancak uzmanlar adreslerin işlemlerini bu hesaplar üzerinden yürüten bazı büyük şirket ya da platformlara ait olabileceğini belirtiyorlar.

Hesapların bu transferi, satış amaçlıysa Dogecoin’de büyük bir düşüş hareketi gelme olasılığı ortaya çıkabilir. Bilindiği gibi “meme coin” son haftalarda yüzde 40’a varan değer kaybetti. Bunda tabii ki Bitcoin ve piyasalarda yaşanan genel düşüş hareketinin de ciddi bir etkisi bulunuyor. Ayrıca Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter CEO’luğunu bırakmayı gündeme getirmesinden sonra yüzde 10’dan fazla düşüş yaşadı.

2021 boğa sezonunda 0.74 dolara kadar çıkan DOGE, şu anda ise neredeyse 10 kat daha düşük bir noktada 0.07 dolarda işlem görüyor.

Dogecoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl