Dogecoin kurucusu: Uzun vadeli düşünün, fiyata bakmayın

2021 yılının ilk yarısına damga vuran ve Elon Musk'ın tweet'leriyle rekor fiyat seviyelerine ulaşan Dogecoin konusunda yaratıcılardan Billy Markus, yatırımcıları uyardı. Kripto para piyasalarındaki düşüş sayesinde herkesin içiboş övgülerin sürdürülemez olduğunu gördüğünü belirten Markus, uzun vadeli düşünülmesi ve fiyata bakılmaması gerektiğini söyledi.

2015 yılında elindeki tüm Dogecoin’leri ikinci el bir araba almak için satan ve bunun pişmanlığını her defasında çekinmeden dile getiren DOGE yaratıcısı Billy Markus, aktif olarak kullandığı Twitter hesabından Dogecoin yatırımcılarını uyardı.

İçi boş övgülere ve fiyata çok fazla konsantre olunmaması gerektiğini belirten Markus şunları söyledi:

“Evet Dogecoin topluluğu biraz da gerçeklerden bahsedelim. Artık her kripto para için içi boş övgülerin sürdürülemez olduğunu gördünüz. Bu tür övgülere ve fiyata bakmadan, artık bir amacı olan projeleri geliştirmeye odaklanmalıyız. Ayrıca popüler meme’ler yapmayı, eğlenmeyi unutmayın. Her zaman uzun vadeli düşünün. İyi olan meme’ler her zaman vâr olur”

ATH’den %80 aşağıda, geçen seneden 5 kat yukarıda!

Fenomen token geçtiğimiz sene bugün 0.03 dolardan işlem görüyordu. Bugün ise 19 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en çok konuşulan kripto paralarından biri olmasının yanında, en büyük kripto paralar arasında da 11. sırada bulunuyor. 2021’in Mayıs ayında 0.73 doları da aşan DOGE, şu anda ATH’sinden %80 geride bulunuyor.

2013 yılında Litecoin’in bir soft fork’u olan Lucky Coin’in kaynak kodundan oluşturulan Dogecoin, geçtiğimiz yılki patlamasına kadar bir bahşiş ve eğlence coin’i olarak görülüyordu.

Litecoin kurucusu Charlie Lee de geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in, kripto paraları ana akıma taşıdığını söylemiş ve fenomen token’ı övmüştü.

Haberin yazıldığı dakikalarda DOGE 0.13 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl