Dogecoin’de (DOGE) Elon Musk destekli güncelleme bitmek üzere

En büyük fenomen kripto para Dogecoin'de (DOGE), geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre büyük bir merakla beklenen ve kullanıcıların ödeyecekleri işlem ücretlerinde büyük indirim yaratacak olan güncellemenin son hali Dogecoin Core 1.14.5'te sona gelindi. Güncelleme, işlem maliyetlerini düşürmenin yanısıra güvenlik açıkları için de çeşitli düzeltmeler içeriyor.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın desteğini birçok kere ilân ettiği Dogecoin’de, işlem ücretlerini ciddi şekilde azaltan güncellemede sona gelindi. Dogecoin Geliştiricileri adlı Twitter hesabından atılan tweet’te “Dogecoin Core 1.14.5 güncellemesi, biz ‘İnşa işlemleri bitti’ deyinceye kadar tamamlanmış sayılmaz. Ancak çok az kaldı” denildi.

Bu yeni güncellemeyle, blok oluşturma ücreti 0.01 DOGE (yaklaşık 0.002 dolar) olarak belirlendi. Ağ, 1.14.4 güncellemesinde düşük işlem ücretlerini desteklerken, 1.14.5’te ise bu ücretler varsayılan olarak kabul edilmiş olacak. Bu da, Exodus ve Ledger gibi 3. taraf cüzdanların da daha ucuz işlem ücretlerini destekleyeceği anlamına geliyor.

Elon Musk birkaç kez desteğini göstermişti

Hatırlanacağı üzere aldığı kripto paralardan Bitcoin ve Ethereum‘un yanında bir tek Dogecoin olduğunu belirten Elon Musk da bu güncellemeye olan desteğini birkaç kez duyurmuştu. Musk, geliştirici Billy Markus’un konuyla ilgili yorumlarını Twitter’dan birden fazla onaylamıştı.

Güvenlik sorunlarını da çözecek

Dogecoin’in, merkeziyetsiz bir kripto para olmasından ötürü işlem ücretlerinin düşürülmesi teklifinin topluluktan destek alması gerekiyordu. Güncelleme, işlem maliyetlerini düşürmenin yanısıra, Dogecoin Core kullanıcılarının çoğunu etkileyen ve büyük önem arz eden güvenlik açıkları için de çeşitli düzeltmeler içeriyor.

SHIB’den koltuğunu geri aldı

Bilindiği üzere Dogecoin’den esinlenerek çıkarılan bir başka “meme coin” Shiba Inu da, gösterdiği büyük yükselişle DOGE’un kripto para sıralamasındaki koltuğunu çalmıştı. Ancak Shib’deki bu hareketin devam etmemesi ve gelen düşüşün ardından Dogecoin, 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle koltuğunu geri almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl