Dogecoin’in PoS söylentilerine son nokta koyuldu

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in yorumları sebebiyle Dogecoin'in proof-of-stake’e (PoS) olası geçişi hakkında çıkan söylentilere Dogecoin core geliştiricisi Michi Lumin son noktayı koydu.

Vitalik Buterin, Ethereum Merge tamamlandıktan kısa bir süre Dogecoin ve Zcash gibi diğer blok zincirlerinin de aynı şeyi yapacağına dair umutlarını paylaşmıştı. Bu da Dogecoin ile ilgili birtakım söylentilere yol açmıştı. Dogecoin core geliştiricisi Michi Lumin de konuyla ilgili Twitter hesabından bir dizi paylaşımlarda bulundu.

Michi Lumin’den ‘ani’ ve ‘zorunlu’ göndermesi

Lumin yaptığı paylaşımların sonunda, “Olası bir teklif durumunda, toplulukta bundan sonra ne yapılacağı hakkında çok fazla müzakere olacaktır. Bu konuyu bu kadar uzattığım için özür dilerim ama insanların anlayabilmesi için bunu birkaç farklı şekilde söylemem gerekiyor gibi görünüyor. PoS’a ani ve zorunlu bir geçiş Dogecoin için mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

“Kripto fenomenleri içeride neler olup bittiğini bilemeyebilir”

Dogecoin’in Proof of Work (POW) mekanizması madenciliğe dayanırken, Proof of Stake (POS) mekanizması staking’e dayanıyor. Dogecoin, şu anda Bitcoin’den sonra en büyük ikinci PoW zinciri konumunda yer alıyor. DOGE core geliştiricisine göre, influencer’lar, çok sayıdaki takipçi kitlesine rağmen, Dogecoin’de neler olup bittiğini gerçekten bilemeyebilir.

Lumin ayrıca, Dogecoin gibi, ERC20 token’larından daha eski, Bitcoin teknolojisine benzeyen bir blok zincirinde nasıl değişiklikler yapıldığını bilmenin yararlı olabileceğini söyledi.

Lumin, yapılabilecek en iyi şeyin, grubun bunu bir teklifte ana hatlarıyla belirtmesi veya hatta kodlaması olduğunu ifade etti. Böylelikle, topluluğun ve doğrulayıcıların daha sonra bunu kabul edip etmeyeceklerine karar verebileceklerini söyledi.

“Böyle bir plan düşmanlıkla karşılanabilir”

Topluluğun şu anda bu konuda nasıl hissettiği göz önüne alındığında, Lumin böyle bir planın düşmanlıkla karşılanacağını düşünüyor. Dogecoin geliştiricisi, bu tür planların ilerlemek için yeterli desteğe sahip olana kadar yalnızca fikir olarak var olacağı sonucuna vardı.

Dogecoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl