Bitcoin aldığını açıklayan milyarder Orlando Bravo: Kurumsallar her şeyin başında

ABD merkezli özel sermaye şirketi Thoma Bravo'nun kurucu ortağı olan Orlando Bravo, Bitcoin yatırımı olduğunu ve en büyük kripto paranın yıllar geçtikçe daha da büyüyeceğini söyledi. Katıldığı programda konuşan Bravo, "Gelecekte daha fazla insan kullanmaya başlayacak ve daha oturmuş bir sistem olacak. Kurumsal firmalar daha her şeyin başındalar. Çok önemli derecede bir fiyat artışı olacağını düşünüyorum" dedi.

Bitcoin’den önümüzdeki yıllarda ciddi bir büyüme bekleyen iş insanlarına, FTX borsasının aldığı 900 milyon dolarlık yatırımda da bulunan Thoma Bravo şirketinin kurucu ortağı olan Orlando Bravo da katıldı. CNBC’de konuk olduğu programda sadece Bitcoin yatırımı olduğunu belirten Bravo, birçok ülkenin para birimlerinin artık değer kaybetmeye başladığını ve tek çözümün Bitcoin olduğunu söyledi.

“Arjantin’de insanlar hesap makinesiz işlem yapamıyor” diyen Bravo’nun açıklamaları şu şekilde:

“Kripto hayatımızda kalmaya devam edecek”

“Kripto paraları nasıl sevmezsiniz? Kripto kesinlikle hayatımızda kalmaya devam edecek. Şu andaki harekete bakın. Yüksek işlem ücretleri ödemekten sıkılmadık mı? Ya da para değiştirirken komisyonların yüksek olmasından?”

“Gençler kendi finansal sistemlerini istiyor”

“Birçok ülkede para birimlerinin artık devalüe olduklarını görüyoruz. İnsanlar Arjantin’de insanlar hesap makinesi olmadan işlem yapamıyor. Kripto gerçekten müthiş bir sistem. Merkeziyetsiz, sürtünmesiz ve artık gençler kendi finansal sistemlerini istiyorlar. Dolayısıyla kriptonun kalmasını istiyorlar ve öyle de olacak.”

“Tüm bunların üzerinde olan blok zincir teknolojisi çoğu zaman veri tabanı yazılımlarından çok daha iyi kullanım alanları sunabiliyor.”

“Ciddi fiyat artışı olacak ama rakam vermek zor”

“Tabii ki benim de kripto para yatırımım var. O da Bitcoin. Çok basit bir durum. Gelecekte daha fazla insan kullanmaya başlayacak ve daha oturmuş bir sistem olacak. Kurumsal firmalar daha her şeyin başındalar. Çok önemli derecede bir fiyat artışı olacağını düşünüyorum ama bir rakam vermek de çok zor. Ama dediğim gibi, daha fazla insan kullanacak, daha fazla yayılmış ve oturmuş bir Bitcoin sistemi olacak ve kurumsal firmalar henüz tam anlamıyla Bitcoin’e yatırım yapmadılar bile…”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl