Donald Trump’ın “Çok tehlikeli” dediği Bitcoin’e Melania Trump’tan destek

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in çok tehlikeli olduğunu söyleyen ve "Benim için en büyük olması gereken para her zaman ABD dolarıdır" diyen ABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump ile eşi Melania Trump'ın bu konuda aynı fikirde olmadığı görülüyor. Eski "First Lady" attığı tweet ile Bitcoin'in 13. yaşını kutlarken, başlangıç bloğunun ekran görüntüsünü de paylaştı.

Geçtiğimiz haftalarda kendi NFT’sini çıkaran Donald Trump’ın eşi Melania Trump, bu kez de Bitcoin‘e destek çıktı. Attığı tweet’le Bitcoin’in 13. yaşını kutlayan eski “First Lady” şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in piyasa değerinin artık 1 trilyon doları aştığı belirtiliyor. Bugün başlangıç bloğunun 13. yıldönümü. Mutlu yıllar #SatoshiNakamoto #MelaniaNFT”

Melania Trump ayrıca paylaşımında “genesis bloğu” olarak adlandırılan ilk bloğun ekran görüntüsünü de paylaştı. Twitter’da 1.8 milyon takipçisi olan Melania Trump’ın bu tweet’i, 10 bine yakın RT ve 33 binden fazla da beğeni topladı.

Melania trump Aralık ayında da “Melania’s Vision” adlı ilk dijital NFT koleksiyonunu çıkarmıştı.

Donald Trump karşı çıkıyor

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde kendisini destekleyen bir kanal olan Fox’a bağlanan Donald Trump, Bitcoin’in tehlikeli bir varlık olduğunu belirtmişti. Eski ABD başkanı Haziran ayında da Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendirmişti.

Trump’ın, başkan olduğu dönemde de hazine bakanı Steven Mnuchin’e “Bitcoin’in peşini bırakma” dediği iddia edilmişti. İddialar, Beyaz Saray anılarını yazan ABD Ulusal Güvenlik eski danışmanı John Bolton’ın yazdığı kitapta dile getirilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl