Drake’den LeBron James Vakfı’na 1 milyon dolarlık Bitcoin bağışı

ABD'nin en ünlü rapçilerinden biri olan Drake, oynadığı çevrimiçi rulet oyunlarından bir tanesinde, kendisinin deyimiyle en büyük kazancını elde etti ve bu paranın bir bölümünü LeBron James Vakfı'na bağış olarak gönderdi. Drake bir milyon dolar değerdeki bağışı Bitcoin olarak yaptı.

ABD’li rapçi Drake, son dönemde çevrim içi oynadığı rulet oyunlarıyla ön plâna çıkıyordu. Kazançlarını ve kayıplarını sürekli olarak sosyal medya hesaplarından paylaşan ünlü rapçi son olarak ise, oynadığı bir rulet oyununda kendi deyimiyle en büyük kazancını elde etti. Drake, ne kadar kazandığını ise açıklamadı.

Bitcoin olarak bağışladı

Instagram hesabından yayınladığı videoda, “iyi karma” için her zaman kazancını dağıtmanın kendisini mutlu ettiğini belirten 35 yaşındaki rapçi, Kanada’nın Toronto şehrindeki lüks bir restoranda LeBron James ve maddi problemleri bulunan bir kolej basketbol oyuncusuyla da yemek yedi. Drake, LeBron James’in doğup büyüdüğü yer olan Ohio’daki Akron şehrinde kurduğu vakfa Bitcoin olarak 1 milyon dolar bağışladı. Vakıf, bölgede eğitim alma şansı olmayan çocuklara ve gençlere maddi yardımların yanısıra eğitim desteği de veriyor.

100 bin dolar daha yardım

Drake ayrıca yemeğe gelen Michael adındaki kolej basketbolcusunun annesine de kameraların önünde 100 bin dolarlık nakit parayı da verdi.

Crypto.com ile iş birliği de yapmıştı

LeBron James Aile Vakfı, Ocak ayında Akron’daki çocukların eğitimleri için Crypto.com borsasıyla bir anlaşmaya da imza atmıştı. Anlaşma, Akron şehrinde bulunan bir okuldaki öğrencilere web3 ve kripto paralar hakkında özel eğitimler verilmesini kapsıyordu. Ünlü basketbolcu James, bu anlaşmayla ilgili, “Blok zinciri teknolojisi ekonomide, spor alanında, eğlence endüstrisinde, sanatta ve birbirimizle ilişki kurma tarzlarımızda bir devrim yarattı. Benim de içinde çıktığım bu topluluğun hayatın gerisinde kalmamasına yardımcı olmak istiyorum” yorumunu yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl