Dünyada en çok kripto para karşıtı olan 10 ülke: Yeni araştırma

Kripto para sektöründe yaşanan benzeri görülmemiş bir oranda genişlemeye rağmen, henüz kripto parayı tam olarak benimsememiş çok sayıda ülke var.

Forexsuggest‘in yaptığı yeni araştırma, kriptoyu en yavaş benimseyen ülkeleri ortaya çıkardı.

Araştırma, özellikle kripto para sahipleri, kripto para ATM’leri ve ülkelerdeki yıllık kripto para birimi aramalarına ilişkin verilere bakarak dünyanın en çok kripto karşıtı olan ülkelerini belirledi.

Ülkeler, liste halinde şöyle:

  1. Suudi Arabistan
  2. Danimarka
  3. İzlanda
  4. Namibya
  5. Yeni Zelanda
  6. Japonya
  7. Lüksemburg
  8. Bosna Hersek
  9. Norveç
  10. İsrail

Suudi Arabistan birinci sırada

Kripto para birimine sahip olan Suudi Arabistan’da kimlerin kripto para satın alabileceği konusunda herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen bankalar 2018’den bu yana kripto para işlemlerine kalıcı bir yasak getirdi.

Suudilerin yalnızca yüzde 1.48’inin kripto para birimine sahip olduğuna bakıldığında ülke 8,83/10’luk bir kripto karşıtı puanla dünyanın en kripto karşıtı konumunda yer alıyor.

Danimarka 8.50 puanla en çok kripto karşıtı olan ikinci ülke olarak seçildi. Ülkede Bitcoin ATM’sinin bulunmaması ve bireylerin sadece yüzde 1.39’unun kripto parası olması, Danimarka halkının dijital ve merkeziyetsiz para birimlerini pek benimsemediğini gösteriyor.

İzlanda’nın kripto benimseme puanı 0

İzlanda genel olarak 8.30’luk bir kripto karşıtı puan elde etti. İzlandalıların yalnızca yüzde 1,01’inin kripto parasının olduğundan ve Bitcoin ATM’lerinin olmamasından dolayı İskandinav ülkesi Kripto Benimseme Endeksi’nde 0 puan aldı.

Bu da dijital para birimlerinin henüz halk arasında yaygın bir popülerliğe ulaşmadığını gösteriyor. İzlanda düşük hidro rezervuar seviyelerinin bir sonucu olarak, Bitcoin madencilerine enerji kaynaklarını kapatma gibi önlemler almıştı.

Japonya’da kriptoyu pek merak eden yok

Japonya, arama motorlarında dünyada kişi başına kripto ile ilgili ifadelerin en az arandığı ülke konumunda yer alıyor.

Japonya’da kripto ile ilgili bir milyon kişi başına sadece 8 bin 796 arama yapıldığı, bu sayının da ikinci sırada yer alan Hindistan’a kıyasla bir milyon kişi başına 2 binden az olduğu görüldü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl