Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avrupa Merkez Bankası’ndan daha hızlı para basma sinyali

lagarde

Avrupa Merkez Bankası, avro bölgesi borçlanma maliyetlerini kontrol altında tutmak için daha hızlı para basma sinyali verdi.

Tahvil getirilerindeki artışın avro bölgesinde toparlanmayı rayından çıkarabileceği konusunda endişe duyan ECB, borç finansman maliyetlerindeki herhangi bir istenmeyen artışın önüne geçmek için önümüzdeki aylarda 1 trilyon 850 milyar avroluk programı daha cömertçe kullanacağını bildirdi.

Olağan politika toplantısının ardından yapılan açıklamada, “Yönetim Konseyi, program kapsamındaki satın alımların önümüzdeki çeyrekte bu yılın ilk aylarına kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bir hızda gerçekleştirilmesini bekliyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yeni koronavirüs dalgası ve aşı sürecindeki yavaşlık, baharda hızlı bir toparlanma beklentilerini zora sokuyor. ECB Başkanı Christine Lagarde, koronavirüs kaynaklı kapanmanın uzamasının ekonominin bu çeyrekte yeniden küçülme yolunda olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Öte yandan dün ABD Başkanı Joe Biden, 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısını imzaladı. Bu hafta sonu Amerikalılara 1400 dolarlık yardım çeklerinin teslim edilmeye başlanacağı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl