Efor Çay (EFORC) halka arz ne zaman? Efor Çay kaç lot verir?

efor çay halka arz

SPK yirmi günlük aranın ardından yeni halka arzlara onay verdi. Bu akşam yayınlanan SPK bülteninde Efor Çay’ın halka arz olacağı bilgisi yer aldı. Peki Efor Çay halka arzı ne zaman gerçekleşecek? Efor Çay halka arzında yatırımcılara kaç lot dağıtılması bekleniyor? Efor Çay katılım endeksine uygun mu? Pek çok yatırımcının cevabını merak ettiği bu sorulara yazımızda yanıt bulacaksınız.

Efor Çay (EFORC) halka arz ne zaman?

Borsa İstanbul’un ikinci çay şirketi olacak olan Efor Çay halka arzının bayramın hemen ardından gerçekleşmesi bekleniyor.

Bayram tatili nedeniyle haftanın ilk üç günü kapalı olacak Borsa İstanbul’da işlemlere Perşembe günü yeniden başlanacak. Efor Çay halka arzı için haftaya Perşembe yani 20 Haziran tarihinde talep toplama işlemlerinin başlaması bekleniyor.

Efor Çay (EFORC) halka arz fiyatı ne kadar?

Bayramdan sonra halka arz olması beklenen Efor Çay’ın halka arz fiyatı 14,50 TL olarak belirlendi.

Efor Çay (EFORC) kaç lot verir?

Efor Çay halka arzında 90 milyon lot dağıtılacak. Halka arza konu olan 90 milyon lotun 63 milyonu sermaye artışı olarak gerçekleşecek. 27 milyon lot ise ortak satışı olacak.

Son halka arzlar olan Yiğit Akü ve Horoz Lojistik halka arzlarına ortalam 1,5 – 2 milyon yatırımcı katılmıştı. Efor Çay halka arzına da yaklaşık 1,5 milyon kişinin katılması bekleniyor. Ancak henüz onaylı izahname yayınlanmadığı için tahsisat grupları belli değil. Bu nedenle kişi başına kaç lot düşeceğini hesaplamak mümkün değil.

Efor Çay’ın onaylı izahnamesi yayınlandıktan sonra kişi başı tahmini lot tablosunu paylaşacağız.

Efor Çay (EFORC) halka arz gelirini nerede kullanacak?

Şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre halka arzdan elde edilecek olan gelir dört ayrı kalemde kullanılacak. Halka arz gelirinin kullanılacağı yerler şu şekilde;

  • %25 şirketin planladığı yeni yatırımlar
  • %40 şirketin işletme sermayesini güçlendirmesi
  • %30 finansal borçların ödenmesi
  • %5 girişim sermayesi yatırımı

Efor Çay halka arzından sonra fiyat istikrarı uygulanacak mı?

Yayınlanan taslak izahnameye göre halka arz gelirinin %20’si ile 15 gün boyunca fiyat istikrarı uygulanacak. Ayrıca halka arzdan sonra 1 yıl boyunca ihraçcı ve ortaklar pay satışı yapmayacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl