Yiğit Akü halka arz ne zaman? Yiğit Akü kaç lot verir?

yigit akü halka arz ne zaman

Otomotiv sektörüne ve sanayi savunmasına yönelik üretimleriyle öne çıkan Yiğit Akü halka arz oluyor. Ankara merkezli Yiğit Akü bir süre önce halka arz olmak için SPK‘ya başvurmuştu. Şirketin beklediği halka arz onayı bu hafta geldi. Şimdi ise Yiğit Akü’nün ne zaman halka arz olacağı ve kaç lot vereceği merak edilmeye başlandı. Yiğit Akü halka arzına dair detayları haberimizde bulacaksınız.

Yiğit Akü halka arz ne zaman?

Geçtiğimiz hafta seans kapanışından sonra halka arz olacağı duyurulan Yiğit Akü’nün halka arz tarihi de belli oldu. Yiğit Akü 29 – 30 – 31 Mayıs tarihlerinde talep toplayarak halka arz olacak.

Yiğit Akü halka arz fiyatı ne kadar?

Konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım ve İntegral Yatırım’ın yapacağı Yiğit Akü halka arzı için pay başına fiyat 34,68 TL olarak belirlendi.

Yiğit Akü borsa kodu nedir?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Yiğit Akü’nün hisse kodu YIGIT olacak. Şirket payları BIST Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Yiğit Akü kaç lot verir?

Yiğit Akü halka arzına toplam 75 milyon lot dağıtılacak. Bu 75 milyon lotun ise 59 milyon 250 bini bireysel yatırımcılara ayrıldı. Kalan 15 milyon lot yurt içi kurumsal yatırımcılara dağıtılacak. Şirket çalışanlarına ise halka arzdan 750 bin lot ayrıldı.

Bireysel yatırımcılar için ayrılan 59 milyon 250 bin lot eğer 1,5 milyon kişiye dağıtılırsa kişi başına 39-40 lot düşecek. Yani halka arzda kişi başına 1350 TL – 1400 TL arasında bir dağıtım yapılmış olacak.

Son halka arzlardan Onur Yüksek Teknoloji halka arzına 1,5 milyon kişi katılmıştı ve bu durum halka arzlara olan ilginin bir hayli azaldığı şeklinde yorumlanmıştı.

Yiğit Akü halka arz katılım endeksine uygun mu?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Yiğit Akü’nün yayınlanan onaylı izahnamesine göre şirket katılım endeksine uygun değildir. Şirketin faiz hassasiyeti göstermediği finansal tablolarda görülmüştür. Bu nedenle, yatırım yapmak için katılım endeksine uygun şirketleri tercih eden yatırımcıların bu bilgiyi göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl