EigenLayer’a büyük talep: 24 saat dolmadan 300.000 ETH yatırıldı

Kullanıcıların staking için kilitledikleri ETH’leri yeniden stake etmelerine imkan veren “restaking” konseptiyle ezber bozan DeFi protokolü EigenLayer, etkileyici bir hızla büyüyor.

24 saatten kısa sürede 300 binden fazla ETH yatırıldı

Dün LST (likit staking token) havuzlarını yeniden açan ve üst limiti 500 bin ETH’ye kadar çıkaran EigenLayer’a 24 saatten kısa bir sürede yaklaşık 325 bin ETH yatırıldı. EigenLayer’a şimdiye kadar 40 binden fazla adres üzerinden yatırma işlemi yapıldı. Platform üzerindeki kilitli ETH tutarı, 425 bine ulaşırken bunların toplam değeri mevcut fiyatlarla 930 milyon dolar ediyor. Belirlenen 500 bin ETH’lik limitin dolmasına 75 bin ETH kaldı. Bu sınıra ulaşıldığında EigenLayer’a 1.1 milyar dolarlık ETH yatırılmış olacak.

Token ve airdrop beklentisi, talebi artırıyor

EigenLayer’a ETH yatırmak için farklı likit staking platformlarının kullanıcılarına ayrılmış dokuz ayrı havuz bulunuyor. Bunlar; Rocket Pool, Lido, Coinbase, StakeWise, Swell, Origin, Wrapped Beacon Ether, Ankr ve Stader’dan oluşuyor. Kullanıcılar, tüm bu platformlarından elde ettikleri rETH, stETH, cbETH, osETH, swETH, oETH, wBETH, ankrETH ve ETHx’i EigenLayer üzerinde değerlendirebiliyorlar. Karşılığında ise puan kazanılıyor. Bu puanların EigenLayer’a restaking katkısının bir ölçüsü olduğu belirtiliyor. Puanlarla ilgili asıl beklenti ise EigenLayer’ın önümüzdeki dönemde token çıkararak airdrop yapma ihtimali. Protokole olan yoğun talebin arkasında bu beklenti yatıyor.

50 milyon dolar yatırım almıştı

Mart ayında Blockchain Capital’in liderliğinde gerçekleşen A serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım alan EigenLayer, tohum yatırım turunda ise 14 milyon 500 bin dolar toplamıştı. EigenLayer’ın yatırımcıları arasında Electric Capital, Polychain Capital, Hack VC, Finality Capital, Coinbase Ventures, Figment Capital, Ethereal Ventures, Robot Ventures, P2P Validator ve dao5 yer aşıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl