Yeniden-stake protokolü EigenLayer’a ilgi büyüyor: Uniswap’ı da geçti

Geçtiğimiz günlerde kilitli varlık değeri (TVL) 24 saatte 1 milyar dolar artan ve 3.5 milyar dolara çıkan EigenLayer'a olan ilgi azalmadan devam ediyor. yeniden-stake etme protokolünde TVL bugün 5.6 milyar doları da aştı.

Yeniden-staking (re-staking) protokollerine olan ilgi her geçen gün daha fazla büyürken, EigenLayer ise burada başı çekiyor. Protokolün aralık ayında 248 milyon dolar olan TVL’i bugün itibarıyla 5.6 milyar doları da geçti.

Uniswap’ı geride bıraktı

Son bir haftada kilitli varlık değeri %170’ten fazla artarken EigenLayer, Uniswap’ı da geride bıraktı. En büyük merkeziyetsiz borsa konumundaki Uniswap için TVL ise yaklaşık 4.3 milyar dolar civarında bulunuyor.

EigenLayer’ın üzerinde 6.5 milyar dolar ile kredi platformu Justlend var. 1. sıra ise 23.5 milyar dolar ile staking protokolü Lido’ya ait… Bilindiği üzere Lido doğrulayıcıları aynı zamanda EigenLayer üzerinde en çok re-staking yapan grup olarak da biliniyor. TVL’in yaklaşık 3’te 1’i Lido token’ı tarafından geliyor.

Kısıtlama bugün yeniden geliyor

Geçtiğimiz hafta protokol başına 200 bin Ether’lik stake etme kısıtlamasını kaldıran EigenLayer, bugün TSİ 17’ye kadar zaman tanımıştı. 17’den sonra protokollerdeki yeniden-stake faaliyetleri tekrardan kısıtlamaya tabi olacak.

Kısıtlama kaldırıldığında TVL 8 saatte 1 milyar dolar artış yaşamıştı. Dolayısıyla son anda “trene binmek isteyen” kullanıcılar da, fırsatı kaçırmamak için EigenLayer’a yönelmiş olabilirler.

Özellikle kullanıcıların airdrop beklentisi EigenLayer’a olan ilgiyi her geçen gün daha da artıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl