Elon Musk da Jack Dorsey gibi uyardı: Güçlü enflasyon baskısı var

ABD'de enflasyon tartışmaları son hızıyla devam ederken, tartışmaya Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk da katıldı. Konuyla ilgili Cathie Wood'un bir tweet'ine cevap veren Musk, "Uzun vadeyi bilmiyorum ama kısa vadede yüksek enflasyon baskısıyla karşı karşıyayız" dedi.

elon musk

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’deki enflasyon tartışmalarına, Jack Dorsey’den sonra Elon Musk da katıldı.

Kripto para yatırımları da bulunan ARK Invest şirketinin CEO’su Cathie Wood’un “FED, 2008’de de parasal genişleme başlatmıştı. O dönemde de enflasyon bekliyordum ama yanılmıştım. Sirkülasyonda dönen yıllık paranın hızını gösteren oran düşmüş ve enflasyonu engellemişti. Bu oran şimdi de düşüyor” tweet’ine Tesla CEO’sundan cevap geldi.

“Kısa vadede enflasyon var”

Temmuz ayında birlikte The B Word programına katılan ikiliden Musk, Wood’un yorumuna katılmadığını gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Uzun dönemi bilmiyorum ama kısa vadede güçlü bir enflasyonist baskıyla karşı karşıyayız”

Beyaz Saray basın danışmanının sözünü de paylaştı

Daha önce SpaceX’in de Bitcoin aldığını açıklayan ve elinde Bitcoin dışında Ethereum ve Dogecoin olduğunu duyuran Musk, Wood’a daha sonra bir başka tweet’le ikinci kez cevap verdi. Tesla CEO’su, Beyaz Saray basın danışmanı olan Jen Psaki’nin “Enflasyonun, marketlerdeki raflar boş olduğu sürece çok fazla önemi yok” sözünü de, Wood’u etiketleyerek ti’ye aldı ve “Arı yine de sokuyor” dedi.

Hatırlanacağı üzere Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Cumartesi akşamı attığı tweet ile hiperenflasyon uyarısı yapmış ve “Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek. Şu anda oluyor. Yakında ABD’de, daha sonra da tüm dünyada ciddi şekilde hissedilmeye başlanacak. Bu benim isteğim değil. Güzel bir şey de değil” demişti.

Kripto para karşıtlığıyla bilinen Steve Hanke de, Jack Dorsey’i sorumsuzca tweet atmakla itham etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl