Elon Musk’tan yatırımcılara uyarı: Dikkatli olun

Twitter’daki paylaşımlarının görünürlüğü artırıp artırmayacağını test etmek amacıyla dün profilini gizleyen Twitter’ın yeni sahibi ve Tesla CEO’su Elon Musk, hesabını tekrar açarak yatırımcılara uyarıda bulundu.

Milyarder isim Elon Musk daha önce de yaptığı gibi borsadaki panik ve ekonomideki çalkantı nedeniyle önemli uyarıda bulundu.

Tesla CEO’su iş insanı ardından 127 milyondan fazla kullanıcısına özel hale getirdiği profilini tekrar açarak yatırımcılara, “Çalkantılı ekonomik dönemlerde, kredili hisse senedi işlemleri yaparken dikkatli olun” uyarısında bulundu.

13 milyar dolar kredi almıştı

Tesla CEO’su geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığında milyarlarca dolarlık kişisel fonunu kullanmış ve Morgan Stanley ile Bank of America da dahil bir grup bankadan 13 milyar dolar kredi alarak şirkete borç yüklemişti.

Geçtiğimiz haftalarda Wall Street Journal, Musk’ın ekibinin 13 milyar dolarlık borcun bir kısmını geri ödemek için yatırımcılarla 3 milyar dolara varan yeni kaynak görüşmelerinde bulunduğunu bildirmişti. Haberde bunun için aralık ayında satışa 3 milyar dolara kadar yeni Twitter hissesi çıkarmanın ele alındığı kaydedilmişti.

Öte yandan, başarılı olunması halinde özsermaye artırımının 13 milyar dolarlık Twitter kredi paketinde en yüksek faiz oranını taşıyan borcun teminatsız kısmını ödemek için kullanılabileceği aktarılmıştı. Ancak daha sonra Tesla CEO’su ve Twitter’ın patronu Elon Musk’tan konuya ilişkin açıklama geldi. 51 yaşındaki milyarder, söz konusu haberi yalanlayarak “böyle bir şey olmadığını” söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl