Elon Musk: Kimseye ‘Kripto paralara yatırım yapın’ demedim

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin'de fiyat manipülasyonu yaptığı iddiasıyla kendisi için 258 milyar dolarlık dava açılan Elon Musk, katıldığı bir organizasyonda, kimseye kripto para yatırımı yapmasını önermediğini belirtti. Musk, "Buna rağmen Tesla ve SpaceX şirketilerimle beraber, ben de nakit varlığımın küçük bir yüzdesiyle Bitcoin yatırımı yaptım" dedi.

Kripto paraların son bir ayda yaşadığı düşüşün ardından son günlerde toparlanma sinyalleri gösterdiği bir dönemde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan kripto para, Bitcoin ve Dogecoin açıklaması geldi. Musk, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Katar Ekonomik Forumu’na çevrim içi bir bağlantı vasıtasıyla katıldı ve Twitter’ın satın alınma sürecinden dünyadaki resesyon tartışmalarına ve kripto paralara kadar birçok konuya değindi.

“Kimseye ‘Alın’ demedim”

ABD medyasından Bloomberg’in yazı işleri müdürlerinden olan John Micklethwait’in sorularını yanıtlayan Musk, kripto paraların son dönemde yaşadığı düşüş ve kayıplarla ilgili detaylı bir yorum yapmadı ve şu ifadeleri kullandı:

“Ben hiçbir zaman, insanlara ‘Kripto paralara yatırım yapın’ demedim. Buna rağmen SpaceX, Tesla ve benim kişisel olarak Bitcoin varlıklarımız bulunuyor. Elimdeki nakit varlığın küçük bir yüzdesiyle Bitcoin almıştım”

“Dogecoin’e desteğim sürecek”

Musk’a, bir dönem ciddi şekilde reklamını yaptığı ve destek verdiği Dogecoin de soruldu. Ünlü iş insanı “Dogecoin’i desteklediğimi zaten söylemiştim. Bunu yapmaya devam ediyorum” dedi.

Hatırlanacağı üzere Musk, hafta sonu attığı tweet’te düşüşlere rağmen Dogecoin almaya devam ettiğini söylemişti. Bu tweet’in ardından Dogecoin’de %10’dan fazla kısa süreli bir artış yaşanmıştı.

“Bir noktadan sonra resesyon önlenemez bir durum”

Çevrim içi bağlantısında ABD’deki başkanlık seçimlerinden, ekonomik krize kadar birçok konuya değinen Musk, şunları söyledi:

“Bir noktadan sonra ABD’de resesyon önlenemez hale gelecek. Kısa vadede bir resesyon olma durumu, olmamasından daha büyük ihtimal… Başkanlık seçimlerinde ise kimi destekleyeceğime henüz karar vermedim”

Ünlü CEO ayrıca Tesla’nın özellikle çalışan sayısı bakımından çok hızlı büyüdüğünü ve bu alanda önümüzdeki 3 ayda %10’luk küçülmeye gideceğini yinelerken, Twitter’ın satın alım süreciyle ilgili olarak da, “Hala çözülmemiş bazı problemler var” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl