Elon Musk, McDonalds’dan Dogecoin’i kabul etmesini istedi

Dogecoin destekçisi Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'tan yine kripto para tweet'i geldi. Ünlü iş insanı, son günlerde fiyat düşüşüyle bağlantılı olarak sosyal medyada çok fazla konuşulan "fast food" restoranı McDonalds'ın Dogecoin kabul etmesi durumunda, televizyonda, restoran zincirinin bilinen çocuk menüsü happy meal yiyeceğini açıkladı.

elon-musk

Kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşlerde topluluk genelde McDonalds esprileri yapar. Bu tür “fast food” restoran zincirlerinde iş bulmanın genelde kolay olması ve düşük maaş sistemi, kripto para topluluğunun yaptığı en büyük ironilerden biridir.

Nayib Bukele’ye Elon Musk da katıldı

İşte geçtiğimiz günlerde El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele’nin de, piyasalarda yaşanan düşüşü ti’ye alarak profil fotoğrafını, kendisini Mcdonalds çalışanı bir kişiymiş gibi gösterdiği bir görsele çevirmesinin ardından şimdi de Elon Musk’tan bir McDonalds mesajı geldi. Ancak Musk, Bukele gibi ironi ya da espri yapmışa benzemiyor.

Özellikle 2021 yılının başlarında attığı Dogecoin ve Bitcoin tweet’leriyle kripto para piyasasında müthiş bir etki bırakan, hem çıkışlarda hem de düşüşlerde ciddi rol sahibi olan Tesla CEO’su, McDonalds’ın Dogecoin kabul etmesi durumunda televizyonda happy meal menüsü yiyeceğini açıkladı.

Happy Meal, ünlü restoran zincirinin en çok tercih edilen çocuk menüsü olarak biliniyor. Musk’ın tweet’i yine binlerce RT ve FAV alırken, gönderinin altına da McDonalds’ın bir an önce Dogecoin kabul etmesi gerektiği yönünde de mesajlar yazıldı.

McDonalds da kripto topluluğuna seslendi

Kripto para piyasalarında yapılan McDonalds esprilerinin ardından ünlü restoran zinciri de bu duruma kayıtsız kalamamış ve “Twitter’ın kripto hesapları nasılsınız?” diye bir tweet atmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl