Elon Musk, milyar dolarlık satış yaparken ünlü yatırımcı ise alıyor

Dünyanın en zengin kişisi unvanını kaybeden Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, bu hafta 3.58 milyar dolar değerinde daha Tesla hissesi sattı. Beklenmedik hareketi Tesla yatırımcılarını endişelendirdi. Ancak önde gelen bir yatırımcının yeni alım yaptığı görüldü.

Musk’ın son elden çıkardığı hisseler toplamda 40 milyar dolar oldu. Bu satışlarının yarısından fazlasını ise Twitter’ı satın aldığını duyurmasından sonra yaptı.

O satarken ünlü yatırımcı aldı

Kripto paralara verdiği destekle tanınan Ark Investments kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, günlük işlem güncellemelerine göre bu hafta ARKK ve ARKQ borsa yatırım fonları olan ETF’lerine 13 milyon ABD doları değerinde Tesla hissesi daha ekledi. Wood’un son hamlesi, Ark Investments’ın tüm ETF’lerdeki toplam Tesla varlıklarını 650 milyon dolara çıkararak yüzde 5.5’lik ağırlığıyla Ark’ın üçüncü en büyük yatırımı haline getirdi.

Gündemlerindeki tek yatırım Tesla değil

Bu arada, Wood’un gündemindeki tek yatırım Tesla değil. Ark Invest, bu hafta kripto para borsası Coinbase hisselerine 12 milyon dolar değerinde hisse daha ekleyerek toplam varlığını 231 milyon dolara çıkardı.

Bu yıl kripto para piyasalarındaki çöküş nedeniyle yüzde 80’in üzerinde değer kaybeden Coinbase hissesi COIN, Ark’ın toplam yatırımlarının yaklaşık yüzde 3üzde 3’ünü oluşturuyor.

Ark, geçtiğimiz haftalarda Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 1.5 milyon dolar tutarında yatırım yapmıştı. Fon, dayanak Bitcoin fiyatına göre yüzde 50 indirimle işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl