Shiba Inu’da artış: Elon Musk’ın tweet’i hareket getirdi

2021 yılının başında özellikle Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin hakkında attığı tweet'lerle piyasada büyük etki sahibi olan Elon Musk, yeniden o günlere dönüş sinyalleri vermeye başladı. Fiyat düşüşleriyle ve gelen tepkilerle kripto para tweet'lerine uzun süre ara veren başarılı işadamı, dün gece saatlerinde attığı tweet'le yine ilgi toplamayı başardı. Musk'ın roketli paylaşımı sonrası Shiba Inu'daki artış da gözlerden kaçmadı.

elon-musk

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk dün geceki tweet’iyle yine kripto para topluluğunun ilgisini çekmeyi başardı. Musk’ın bir hayvan çizimi ve yanında roket paylaşması, takipçilerinin “Yine bir coin’i ‘pump’latacak” yorumları yapmasına neden olurken, tweet’ten sonra fenomen kripto para Shiba Inu’daki artış ise dikkat çekti. SHIB, Musk’ın mesajının ardından %15’lik bir yükseliş gördü.

SHIB’e değil, Dogecoin’e destek veriyor

Twitter’da 60 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk’ın bir hayvan görseli paylaşması tartışmaları beraberinde getirirken, hem Dogecoin hem de SHIB’in simgelerinin “Shiba Inu” cinsi köpek olduğu biliniyor. Birçok kişi, tweet’in altına yazdıkları yorumlarda, Musk’ın kastettiği coin’in SHIB olduğunu belirttiler. Ancak ünlü işadamı SHIB’e değil, DOGE’a verdiği destekle biliniyor. Hatta Musk, Dogecoin Vakfı’nın yönetim kuruluna da aile ofisini yönetmekle sorumlu tuttuğu kişiyi üye yapmıştı. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de bu yönetim kuruluna girmesine yine Musk sebep olmuştu.

Musk mı, balina hareketleri mi?

Kripto analiz platformu Santiment ise Shiba Inu’daki artış için başka bir değerlendirmede bulundu. Şirketin Twitter hesabından yapılan yorumda, 100 bin dolar değerdeki balina hareketlerinin genelde fiyatta artışa neden olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin yeni en yüksek seviyesini ararken, Shina Inu da yeniden 0.00002885 seviyelerinde… SHIB’in, 100 bin dolar üzerindeki değerde olan balina transferlerine dikkat edin. Bu tür işlemler, grup halinde yapıldığı zaman genelde fiyat artışlarına sebep oluyorlar.”

Hatırlanacağı üzere Shiba Inu’nun bir önceki fiyat rallisi de, balinalar tarafından yapılan SHIB transferleri tarafından sağlanmıştı. Hatta bir balina 6 trilyon adet SHIB almış ve daha sonra da bu çantasına 276 milyar SHIB token’ı daha eklemişti.

Robinhood’da listelenmesi için kampanya başlatıldı

Öte yandan, son dönemde gösterilen ilgi anlamında Dogecoin’in önüne geçen ve piyasa değerinde de ona yaklaşan SHIB’in ünlü alım-satım platformu Robinhood’da listelenmesi için de, ünlü talep ve kampanya sitesi Change.org’da imza toplanmaya başlandı. 300 bin imza toplanması halinde, Robinhood’a SHIB konusunda Cahnge.rog tarafından talep gönderilecek. Hafta sonu imza sayısında 250 bin barajı da aşılmıtı.

SHIB geçen hafta Türkiye’de BtcTürk ve Hindistan’ın büyük borsalarından ZebPay’de listelenmişti. ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase de fenomen kripto parayı Eylül ayında listelemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl