Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para karşıtı senatörden Elon Musk’ın Twitter’ı almasına tepki

Kripto paralara karşı büyük bir düşmanlık besleyen ve her fırsatta "yatırımcı korunmasını" ve "çevreye olan etkilerini" sebep göstererek bu varlıkların yasaklanması gerektiğini iddia eden Elizabeth Warren, Elon Musk'ın Twitter'ı tamamen satın almasına da karşı çıktı. Warren yaptığı açıklamada, "Yapılan anlaşma demokrasimiz için tehlikelidir" dedi.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar konusunda özellikle son 2 senede çok ciddi bir yasak ve karalama kampanyası yürüten ABD’li senatör Elizabeth Warren, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına da karşı olduğunu belirtti.

“Özel vergi alınmalı”

Kişisel Twitter hesabından konuyu yorumlayan Warren şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan bu anlaşma demokrasimiz için tehlikelidir. Elon Musk gibi dolar milyarderleri, oyunu herkesten farklı olan kurallarla oynuyorlar ve kendileri için güç alanları yaratıyorlar. Büyük teknoloji şirketlerinden hesap sorabilmemiz için varlıklı kişilerden özel vergi alınması ve güçlü kanunlar gereklidir. Ultra zengin olanlar, herkes ne kadar vergi ödüyorsa, o kadar vergi ödemeli ve kendi üzerlerine düşeni herkes gibi yapmalıdır”

Her olaydan kripto paraları sorumlu tutuyor

Warren için “Tam bir kripto para düşmanı” tanımlaması yapılabilir. Bunun sebebi ise Warren’ın ABD’de yaşanan neredeyse her olumsuz olaydan bu varlıkları sorumlu tutması… Geçtiğimiz yaz aylarında ABD’nin en büyük petrol boru hatlarından birinin hack’lenmesinden sonra Warren, “Kripto paralar olmasaydı, bu boru hattı hack’lenmeyecekti, çünkü hacker’lar, fidye olarak kripto para istediler” demişti.

Aynı Warren, kripto para madencilik şirketlerinden SEC başkanı Gary Gensler’a kadar birçok kişi ve kuruma da, kripto paraların çevreye olan olumsuz etkileri ve bu varlık sınıfının nasıl kontrol edilmesi gerektiği konusunda mektuplar da yazmıştı. ABD’li senatör kısa süre önce Rus oligarkların kripto paralar vasıtasıyla Batı yaptırımlarından da kaçtığını iddia etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

 1. haboyle Cevapla

  dogru demis bir zibidi manuplator
  parasi var diye her seye hukum yapamaz
  gerci bagli bulundugu siyonist sebeke oyle istemistir
  hele koselere bir bakin yeni bir yalan yokmu
  emeklik fonu monu gibi birsey