Elon Musk’tan yeni Dogecoin (DOGE) tweet’i: İşlem ücretleri düşmeli

2021 boğa sezonunda attığı tweet'lerle özellikle Dogecoin'e ciddi destek veren ve bu desteğini Dogecoin Vakfı'nda da gösteren Elon Musk, fenomen kripto paranın perakende alımlarda daha yaygın kullanılabilmesi için işlem ücretlerinin düşürülmesi gerektiğini söyledi.

elon musk

Özellikle kripto para ve Dogecoin topluluğunun tweet’lerini dikkatle takip ettiği Elon Musk, Dogecoin’de işlem ücretlerinin düşmesi gerektiğini belirtti.

Dogecoin’in yaratıcılarından olan ancak şu anda projeyle bir ilgisi bulunmayan Shibetoshi Nakamoto ismindeki anonim kullanıcının tweet’ine cevap veren Musk şu ifadeyi kullandı:

“Sinema biletleri almak gibi durumları uygulanabilir hale getirmek için Doge işlem ücretlerinin düşmesi çok önemli”

Musk’ın sinema vurgusu yapmasındaki neden ise ABD’nin en büyük sinema zinciri olan AMC’nin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i ödemelerde kabul edecek olmasını açıklamasıydı. Elon Musk geçtiğimiz günlerde de, AMC CEO’su olan Adam Aron’ın, Twitter’dan oluşturduğu “Ödemelerde Dogecoin’i de kabul edelim mi?” anketine beğeni göndererek destek olmuştu.

Aron, Musk’ın onun tweet’ini beğenmesinin ardından Tesla CEO’suna teşekkür etmiş ve şunları söylemişti:

“Böyle bir günü hayal edemezdim. Elon Musk, benim Dogecoin anketimle ilgili tweet’imi beğendi. Tüm kariyerim boyunca inovatif olmak için çabaladım ama Elon Musk bu konuda herkesin üzerinde… SpaceX ve Tesla’da yaptıklarınız için sizi tebrik ederim.”

Öte yandan 130 bin kişinin katıldığı Dogecoin anketinde, yüzde 68’lik kısım DOGE’un da, AMC tarafından ödemelerde kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

Şu anda en büyük 10. kripto para olan Dogecoin 30 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0.22 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl