2008 krizinde servet kazanan Burry: Shiba Inu (SHIB) almak anlamsız

2008 krizindeki emlak çöküşünü tahmin eden ve açtığı kısa pozisyonla servet kazanan Michael Burry, son dönemin yükselen kripto parası Shiba Inu hakkında da konuştu. Bitcoin'e de karşı çıkmasıyla bilinen ünlü yatırımcı, SHIB arzının 1 katrilyonun üzerinde olduğunu belirtti ve alım yapan kişileri uyardı.

Bitcoin‘in de doğmasını sağlayan ABD’deki emlak krizinde kısa pozisyon açıp servet kazanan ünlü yatırımcı Michael Burry, son dönemin fenomen kripto parası Shiba Inu (SHIB) hakkında konuştu ve eleştirilerde bulundu.

“Bir başka deyişle bu çok anlamsız”

“The Big Short” filminde de hikayesi ünlü aktör Christian Bale tarafından canlandırılan Michael Burry, Coinbase borsasının Shiba’yı tanıttığı ancak daha sonra sildiği tweet’i paylaşarak, fenomen coin’in ‘anlamsız’ olduğunu söyledi:

“Sadece bir yorum, bir katrilyon saniye 32 milyon yıla eşittir. 1 katrilyon gün ise 2.7 trilyon yıla ya da evrenin oluşumunun 71 bin ile çarpıldığı bir zaman dilimine… Bir başka deyişle bu çok anlamsız…”

Bu tweet’e göre Burry, Shiba Inu’yu sağlam bir yatırım olarak görmediğini, vâr olan büyük miktarda coin’in de olası fiyat artışını kısıtladığını düşünüyor.

“Düşüş acı verici ve dramatik olacak”

Kripto paralar hakkında çoğu zaman olumsuz görüşleriyle bilinen Burry; Bitcoin, fenomen coin’ler ve diğer popüler varlıkları emlak ve internet balonuna benzetirken yatırımcılara da uyarılarda bulundu:

“Spekülatif duygusallıkla çılgın yüksekliklere ulaştıktan sonra gelecek olan düşüş acı verici ve dramatik olacaktır”

Bitcoin için “balon” demişti

Ünlü serbest fon yatırımcısı, daha önce birçok kez Bitcoin başta olmak üzere kripto paraları eleştirmiş ve en büyük kripto para için de “borç ile beslenen spekülatif bir balon” yorumunu yapmıştı.

GameStop olaylarında da servet kazanmıştı

Wall Street şirketleriyle, Reddit önderliğindeki küçük yatırımcı grupları arasındaki GameStop savaşında, hisseleri düşük seviyeden toplayan Burry, 2020 yılının Nisan ayındaki 17 milyon dolarlık yatırımını 2021 Ocak ayında 590 milyon doların da üzerine çıkarmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl