Rehber | En az komisyon alan Bitcoin borsaları

Bitcoin ve altcoinler ile işlem yaparken hemen hemen herkes yüksek komisyon ücretleri ödemekten hoşlanmaz. Yatırımcılar bu nedenle düşük komisyonlarla çalışan borsa arayışına girerler. Bugünkü rehber yazımızda komisyon ücretlerinin düşük olduğu güvenilir 5 Bitcoin borsasını derledik. İşte en az komisyon alan Bitcoin borsaları 1- GDAX Coinbase platformuna ait Bitcoin borsası. Ancak Türkiye üzerinden kullanıma izin verilmiyor. Yakın gelecekte Türkiye’den kullanıma da açılabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak yer verdik. GDAX’in düşük komisyon ücretleri dışında bir başka avantajı Coinbase’e bağlı olduğundan herhangi bir...

Bitcoin ve altcoinler ile işlem yaparken hemen hemen herkes yüksek komisyon ücretleri ödemekten hoşlanmaz. Yatırımcılar bu nedenle düşük komisyonlarla çalışan borsa arayışına girerler.

Bugünkü rehber yazımızda komisyon ücretlerinin düşük olduğu güvenilir 5 Bitcoin borsasını derledik. İşte en az komisyon alan Bitcoin borsaları

1- GDAX

Coinbase platformuna ait Bitcoin borsası. Ancak Türkiye üzerinden kullanıma izin verilmiyor. Yakın gelecekte Türkiye’den kullanıma da açılabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak yer verdik. GDAX’in düşük komisyon ücretleri dışında bir başka avantajı Coinbase’e bağlı olduğundan herhangi bir ücret ödemeksizin Coinbase’deki döviz hesabınıza kolaylıkla aktarım yapabilmeniz.

Komisyon ücretlerine gelince taker’da %0.25, maker’de ise %0.

2- Cex.io

İngiltere merkezli Cex.io da düşük komisyon ücretleriyle bu listede yer almayı hak etti. Çoğu borsanın standart komisyon ücreti %0.25’ken Cex.io’da bu rakam %0.20 düzeyinde. 30 günlük ticaret hacminize bağlı olarak bu oran düşebiliyor. Kullanışlı bir arayüzü bir başka avantajı.

3- Poloniex

Son zamanlarda çeşitli tartışmaların odağında yer almasıyla pek çok müşteri kaybetti. Bir zamanlar dünyanın en çok kullanılan borsasıydı. Kullanışlı bir arayüze sahip borsa olan Poloniex’te komisyon oranları taker için %0.25, maker için ise %0.15.

4- Kraken

ABD merkezli Kraken, biraz karışık bir arayüze sahip olsa da düşük komisyon ücretleriyle ön plana çıkıyor. Borsada taker emirleri için %0.26, maker emirleri için %0.16 komisyon alınıyor. 30 günlük ticaret hacminize bağlı olarak bu oran düşebiliyor. Kraken’in bir başka güzelliği ise sahiplerinin ve çalışanlarının kendilerini gizlememesi. Site üzerinde açık bir şekilde fotoğrafları, isimleri ve bilgileri yer alıyor. Bu da kullanıcı tarafında güven sağlıyor.

5- Bittrex

Bittrex, ABD merkezli dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biri. Komisyon oranı %0.25.

 

 

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl