ENS token’ı ücretsiz dağıtımın ardından 40 dolara çıktı

Etheruem tabanlı alan adı hizmeti Ethereum Name Service’in (ENS) token’ı ENS için hak talebinde bulunma dönemi TSİ gece 03.00 itibari ile başladı. 31 Ekim 2021 tarihi öncesinde “.eth” uzantılı alan adı almış olan kullanıcılar, airdrop’tan pay alma fırsatı elde etmişlerdi.

ENS piyasaya sürülür sürülmez borsalarda da listelenmeye başladı. İlk etapta Bybit, OKEx ve Gate.io gibi borsalar, ENS’yi listeledi. Fiyat, Gate.io üzerinde kısa bir süre için 40 dolara çıktı. ENS, TSİ 13.13’te 36 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum Name Service, yönetişim sürecini delegeler ve token’la merkezi olmayan bir hale getirmeyi hedefliyor. Ethereum Name Service’in yönetimi, DAO ve ENS token’ı yoluyla topluluğa devrediliyor.

DAO, Türkçesi “Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon” olan, “Decentralized Autonomous Organization” ifadesinin bir kısaltması. DAO, bilgisayar kodları ve programlar tarafından yönetilen bir organizasyon anlamını taşıyor.

Ethereum Name Service, Ethereum adreslerine daha okunabilir bir alan adı ile ulaşmayı da sağlıyor. Son rakamlara göre, bugüne kadar ENS üzerinden 400 binden fazla alan adı kaydı yapıldı.

Coinbase’den ENS’ye açık destek

Bu arada Coinbase de Ethereum Name Service konusunda önemli adımlar atıyor. Daha öncesinde Coinbase Wallet için “.eth” alan adları için destek getiren şirket, bugün ise ENS DAO’sunda aktif rol alacaklarını açıkladı. Coinbase ayrıca, kullanıcıları coinbase.eth’yi delege olarak seçmeye çağırdı. Ethereum Name Service’e yönelik bu açık destekten sonra ENS’nin Coinbase’de listenip listelenmeyeceği merakla bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl