EOS, bugün başlatılacak şekilde ayarlandı

EOS blockchain'i, dün 8 Haziran'da gerçekleşen canlı yayına dayalı oylama sonuçlarına göre bugün, yani 9 Haziran'da başlatılacak şekilde ayarlandı.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre EOS blockchain’i, dün 8 Haziran’da gerçekleşen canlı yayına dayalı oylama sonuçlarına göre bugün, yani 9 Haziran’da başlatılacak şekilde ayarlandı.

EOS blockchain’in “Blok Yapımcıları” olarak adlandırılan -Bitcoin blockchain’indeki madencilerin karşılığı olan- adaylar en son oylama oturumunda “Go” olarak oy kullandı ve EOS mainnet’in bugün saat 16.00’da canlıya geçmesini sağladı. Topluluk, yayın tarihi itibariyle başarılı bir lansmanın gerçekleştiğini henüz doğrulamadı.

Haberler, EOS’un yaratıcısı olan Blockchain yazılım geliştiricisi Block.one’ın, Blockchain protokolü EOSIO’nun 1.0 sürümünü yayınladıktan bir hafta sonra geliyor. EOSIO yazılımı, kurumsal düzeyde ve “topluluk odaklı” işletmelerin ölçeklenebilir Blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasına izin verecek şekilde tasarlanmış.

Bazı uzmanların, merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) oluşturmak için kullanılan bir protokol olarak doğrudan Ethereum (ETH) ile rekabet etmesini bekledikleri EOSIO, geçen hafta da yeni bir finansman desteği aldı. Block.one’ın EOSIO 1.0’ı yayınladığı gün, şirket Londra merkezli Blockchain yatırımcısı olan SVK Crypto ortaklığıyla, EOSIO ekosisteminin gelişimini desteklemek için 50 milyon dolarlık bir fon başlattığını açıkladı.

EOS yaklaşık bir yıl süren token satışını 1 Haziran’da tamamlamış ve 4 milyar dolar kazanarak tarihteki en büyük ICO’ya imza atmıştı.

EOS şu anda piyasa kapitalizasyonuna göre 12.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para birimidir. Coin, son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde bir büyüme kaydetti ve 14.37 $ seviyesinde işlem görmeye başladı.

→ BLOCKCHAIN’DE KENDİ GEZEGENİNİZİ İNŞA EDİN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl