EOS token kaydı nasıl yapılır? Adım adım detaylı rehber

EOS, 2 Haziran'da Ethereum blok zincirinden ayrılarak kendi blok zincirine geçiş yapacak. Halihazırda elinizde bulundurduğunuz ERC-20 tabanlı EOS token'ları bu tarihten itibaren geçersiz olacak. Yeni EOS token'larını alabilmek için bu tarihten önce kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Binance, Bitfinex, Kraken, OKEx ve Kucoin gibi borsalar EOS token takasını destekleyeceğini duyurdu. Yani eğer EOS’larınız bu borsalarda bulunuyorsa sizin için gereken tüm süreci otomatik bir şekilde gerçekleştirecekler ve sizin yapacağınız hiçbir şey bulunmuyor. EOS listeleyen tüm borsalar esasında bu süreci müşterileri için otomatik bir şekilde gerçekleştiriyor olmalılar. Kullandığınız borsayı kontrol edin.

EOS’larını borsalarda değil de cüzdanlarda saklayanlar için yapılması gerekenler aşağıda anlatıldı.

EOS token kaydı nasıl yapılır?

EOS token’larını kaydettirmenizin birkaç yolu var. Bunlardan biri Exodus cüzdanını kullanmak, biri MyEtherWallet’ı kullanmak, diğer ise Metamask.

EOS token’larının kaydını en kolay şekilde tamamlamak isteyenler Exodus’u kullanabilirler. Doğrudan Exodus üzerinden EOS token’larının kaydı gerçekleştirilebiliyor. Aşağıdaki GIF ile Exodus’u kullanarak EOS token kaydının nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Metamask kullananlar için ise kayıt işleminin nasıl yapılacağı aşağıda anlatıldı.

Token’larını Exodus gibi bir cüzdanda bulundurmayanlar için ise diğer kolay yöntem Metamask’i kullanmaktan geçiyor.

Metamask’te EOS token’larının kayıt işlemi MyEtherWallet‘a göre çok daha hızlı.

Metamask ile EOS token kaydı için adımlar şu şekilde:

– EOS’un resmi internet sitesi eos.io‘ya girin. Scroll’u aşağı kaydırın. Alt bölümde GET EOS butonunu göreceksiniz. Tıklayın.

– Karşımıza çıkan tüm kutucukları işaretledikten sonra CONTINUE butonuna tıklayın.

– Açılan sayfada How to Participate başlığını bulun. REGISTER alt başlığı altındaki register linkine tıklayın. Scroll’u aşağı kaydırın.

– Devam edebilmeniz için Metamask eklentinizi açmanız gerekiyor. Metamask eklentinize giriş yaptıktan sonra EOS’unuzun bulunduğu hesapta olduğunuzdan emin olun. Ardından EOS’un internet sitesine dönün ve Metamask sekmesi altındaki EOS TOKEN DISTRIBUTION butonuna tıklayın.

– Açılan sayfada REGISTER EOS KEY butonuna tıklayın. Açılan sayfada sizin için bir Public Key ve bir Private key oluşturulacak. Bunların yedeğini mutlaka alın. Confirm private key bölümünü doldurduktan sonra I HAVE SAFELY BACKED UP MY PRIVATE KEY butonuna tıklayın.

– Ardından Metamask yüklenecek. Matamask’in halihazırda yüklediği işlemi gözden geçirin. Miktarın (amount) 0 olarak ayarlandığından emin olun. İşlemin tamamlanması için gas ücretinden dolayı biraz ETH’ye ihtiyacınız var. Bu yüzden Metamask’te küçük bir miktar ETH bulundurduğunuzdan emin olun.

– Yeteri kadar ETH’niz varsa Submit’e tıklayabilirsiniz. İşlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. EOSAUTHORITY üzerinden ETH cüzdanınızın Public Key’ini girerek işlemin doğru bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl